Jaroslav Uhlíř převzal DIAMANTOVOU DESKU za půl milionu prodaných nosičů

Jaroslav Uhlíř převzal DIAMANTOVOU DESKU za půl milionu prodaných nosičů

Jaroslav Uhlíř převzal DIAMANTOVOU DESKU za půl milionu prodaných nosičů

Jaroslav Uhlíř převzal DIAMANTOVOU DESKU za půl milionu prodaných nosičů

Nezaměnitelný skladatel, klavírista, zpěvák a humorista Jaroslav Uhlíř převzal v pondělí 7.12. DIAMANTOVOU DESKU za 500 000 prodaných nosičů, které vyšly pod hlavičkou Universal Music.

 

Diamantová deska je nejvyšší možné ocenění, které interpret můžou od vydavatelství dostat. „Vzpomínám si, že naposledy jsme ji předávali skupině Wanastowi Vjecy. S Jaroslavem Uhlířem spolupracujeme už od roku 1993, což obnáší více jak 15 alb určených převážně dětem, ale zasahujících postupně i další generace. Samozřejmě i díky originální slovesnosti spřízněného spoluautora Zdeňka Svěráka.Významnou roli hrála i Jaroslavova hudba k dnes už legendárním filmům jako např. Vrchní prchni, Trhák nebo Vratné lahve a samozřejmě zejména na pohádkových soundtracích z nichž musím zmínit alespoň Ať žijí duchové nebo Lotrando a Zubejda,“ zaznělo od Marcela Vyšína, uměleckého ředitele Universal Music.

Diamant je radost. Na svém kontě mám již přes 700 písní a za to vděčím také Zdeňkovi Svěrákovi a také trochu Karlovi Šípovi a oblášť pak Universal Music za to, že si to vzal na svá bedra,“ zaznělo od Jaroslava Uhlíře.

V září letošního roku u přílležitosti svých 70. narozenin vydal Jaroslav Uhlíř 2 profilová alba s příznačnými názvy „DOSPĚLÝM a dětem“ a „DĚTEM a dospělým“, neb „cílové skupiny“ se v jeho případě u mnoha písniček často prolínají. Alba navíc obsahují nejen výběr největších hitů a kultovních songů, ale také řadu rarit, které doposud nikde nevyšly. „Je to DĚTEM a dospělým a DOSPĚLÝM a dětem, to je skoro jako Mým národům,“ podotkl s úsměvem Jaroslav Uhlíř.

 

Dnes již legendární písně, které Jaroslav Uhlíř natočil ve spolupráci s nejbližšími textaři a kolegy, s nimiž vytvořil legendární dvojici, tedy s Karlem Šípem a Zdeňkem Svěrákem, zasáhly několik generací a jeho tvorba po právu patří do zlatého fondu české popmusic. Ať jde o skladby pro film (Vrchní prchni, Trhák, Vratné láhve atp.), televizi (Hospoda, Galašaráda, Hitšaráda) či pěvecké hvězdy - dnes už legendy jako Jiřího Schelingera, Karla Gotta, Waldemara Matušku, Jiřího Suchého aj.

Velkou část tvorby zejména ve spolupráci se Zdeňkem Svěrákem zasvětil Jaroslav Uhlíř dětskému publiku. Na albu „DĚTEM a dospělým“ najdeme to nejlepší z oblíbeného televizního pořadu Hodina zpěvu, titulní melodie z legendárních pohádek a filmů jako S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda, Princové jsou na draka, Ať žijí duchové, Tři bratři, Láska Rohatá, Kolja atd.