Jak si pořádně užít léto? Začněte den vydatnou snídaní!

Jak si pořádně užít léto? Začněte den vydatnou snídaní!

Jak si pořádně užít léto? Začněte den vydatnou snídaní!

Sedíte v parku na trávě a na tvář vám dopadají ranní paprsky slunce. Se zavřenýma očima si vychutnáváte lehký vánek a dokonalost tohoto okamžiku ještě násobí vůně čerstvé kávy a lahodné snídaně. Kdo by to nechtěl zažít? Prázdniny jsou ideální dobou zvolnit tempo a naučit se vychutnávat si ranní chvilku pohody při snídani. Ta je totiž důležitá nejen pro vaši psychickou, ale i fyzickou kondici.

Odborníci se shodují, že snídaně je základ. Dokonce je považována za nejdůležitější jídlo dne, měla by obsahovat přibližně 25 % denního energetického příjmu. Naše tělo spotřebovává energii i ve spánku, proto organismus po ránu strádá a je okamžitě po probuzení připraven na příjem potravy. Přece jen celou noc hladovíme, takže zásoby glykogenu dojdou, a tělo tak začne využívat jako zdroj energie aminokyseliny ze svalů. Pokud se tedy nenasnídáte, budete mnohem unavenější.

Připravovat si snídani doma je často časově náročné, nemluvě o nutnosti udělat předem potřebný nákup. Proč se však zbytečně obírat o čas a energii, když dnes už není problém vyrazit ven a nastartovat se v poklidu s patřičným servisem. A může si to dovolit i ten, kdo nemá prostor na dlouhé vysedávání v kavárnách – dnes nabízí snídaňová menu, i s příjemným letním posezením na zahrádce či možností „take away“ v piknikovém koši, už mnoho řetězců. Takový komfort poskytuje například Bageterie Boulevard, která snídaně připraví rychle i v příjemném postředí. Její ranní nabídka je skutečně široká, na své si přijde jak milovník poctivé anglické snídaně, tak zastánce zdravého stravování. A to díky speciální řadě FitCalories, orientované na lehčí a dietnější alternativu snídaně v podobě jogurtu s čerstvým ovocem či řeckého jogurtu s ořechy. Výborný je i dýňový chléb s lososem. Vše můžete mít v kombinaci s právě vylisovaným pomerančovým freshem nebo voňavou kávou v poctivém porcelánovém hrnku. 

„Nabídky rychlého, přitom však  chutného jídla po ránu využívají jak jednotlivci, tak dvojice či skupinky, pro které je společná snídaně skvělý ranní rituál k nastartování nového dne. Část zákazníků si bere jídlo s sebou do práce, většinou si však  snídani vychutnají raději přímo u nás, v létě často na našich zahrádkách. Vedle klasických snídaní  nabízíme i řadu lehčích a zdravějších  variant řady  FitCalories. Obzvláště oblíbený je třeba sýrový sendvič s mozzarellou, sýrem s modrou plísní, máslem, rajčaty a rukolou,“ dodává manažer pobočky Bageterie Boulevard Jiří Štěpánek.

Bageterie Boulevard nabízí i možnost vypůjčit si piknikový koš a vzít si vybrané jídlo s sebou ven a užít si tak volný čas na trávě či v parku. Zkrátka strávit den trochu jinak.

Více informací na www.bb.cz

 

O společnosti Bageterie Boulevard

Bageterie Boulevard je moderní, dynamicky se rozvíjející český koncept restaurací rychlého občerstvení. Vlastní i franšízové pobočky má po celé České republice i v zahraničí. Křupavé bagety plněné originálními a především kvalitními a čerstvými surovinami jsou vždy upečené a připravené na místě, na přání zákazníka. Absolutní prioritu dává Bageterie Boulevard právě čerstvosti a kvalitě výrobků, reaguje také na světové trendy zdravého stravování. Je to restaurace pro zaneprázdněného městského člověka, který přestože pospíchá, nehodlá dělat kompromisy a chce jíst kvalitně. Bageterie Boulevard je držitelem prestižního ocenění Superbrands pro rok 2014.