Ivan Vyskočil slavil jako ve středověku

Ivan Vyskočil slavil jako ve středověku

Ivan Vyskočil slavil jako ve středověku

V pondělí 22.6.2015 byla uvedena již 50. repríza divadelní hry Příběh jednoho hradu, jejímž autorem a režisérem je známý herec Ivan Vyskočil. Svěží a srozumitelná komedie o problémech hradního pána s jeho ženou, která nezapře možné autobiografické prvky, v Divadle U Hasičů obecensto opět pobavila zápletkami, které zůstávají aktuální v jakékoliv době.

Herci Veronika Arichteva, Anna Kulovaná, Ernesto Čekan, Karel Soukup a Jan Antonín Duchoslav se z kostýmů nemuseli ani převlékat, protože bezprostředně po představení se společnost přesunula symbolicky do nedaleké krčmy Anno Domini 1471, která je co by kamenem dohodil od Náměstí Míru.

Tam se mohla úctyhodná padesátka oslavit vskutku stylově. Se středověkou krčmou, kde panuje do posledního detailu naprosto autentická atmosféra, společnost skvěle ladila.

Pracuje zde dcera Ivana Vyskočila Míša, které to v dobovém kostýmu velmi slušelo a mezi oháněním se s korbely piva stihla i "rodinnou" fotku se svým otcem a jeho přítelkyní Romanou. Doufejme, že je pravda, co na oslavě zaznělo a dočkáme se co nejdřív další autorské komedie Ivana Vyskočila.

Foto:
Josef Edvard Gregor
Hermina

Více informací o středověké krčmě najdete na www.krcmapraha.cz