Inspirace z ASKO – NÁBYTEKK: Industriální kuchyně s osobitým kouzlem

Inspirace z ASKO – NÁBYTEKK: Industriální kuchyně s osobitým kouzlem

Inspirace z ASKO – NÁBYTEKK: Industriální kuchyně s osobitým kouzlem

Industriální styl se od 60. let postupně vyvíjel zejména v USA, kde se nacházelo spousta opuštěných továren, jež byly přetvářeny na bytové jednotky. Právě pro typický industriální ráz těchto prostor bylo zapotřebí přistoupit jinak i k celkovému designu. Dnes je industriální styl velice oblíbený a uplatňuje se ve všech místnostech domácnosti včetně kuchyní. Surová tvář stylové industriální kuchyně se neobejde bez kovových prvků, užití patiny a vyzdvihnutí dříve skrývaných detailů, jako jsou šrouby, trubky nebo nýty.

U jiných stylů a dekorů kuchyní se designeři snaží o to, aby nebyly stavební a provozní prvky vidět a nerušily celkový dojem místnosti. Industriální styl však dělá z těchto detailů přednost a dodává tak kuchyni zcela osobitý ráz, díky kterému je v poslední době tak populární. Typickými prvky v takové kuchyni jsou materiály jako je kov, beton, cihly, surové dřevo nebo sklo. Pro interiéry v industriálním stylu je příznačná strohá dekorativnost, minimalismus a zdůraznění celkového prostoru místnosti. Pokud tedy toužíte po industriální kuchyni, volte například černou barvu v kombinaci s dekorem kartáčovaného dřeva, dvířka s patinou nebo v dekoru kovu či kamene. Celkový ráz místnosti lze pak ještě vyzdvihnout vhodně zvolenými doplňky, jako je kvalitní osvětlení s přiznanými kabely, kovová stínidla či drobné kovové dekorace.

Ačkoliv čerpal tento styl inspiraci ve starých dílnách, továrnách a manufakturách, dnes je samozřejmostí high-tech vybavení, bez kterého by se neobešla žádná moderní kuchyně. V ASKO – NÁBYTEK myslí na detaily a nabízejí celou řadu kvalitního kuchyňského příslušenství, které vám pobyt v kuchyni udělá ještě příjemnějším. V případě, že si nebudete výběrem jisti, můžete se obrátit na vyškolené pracovníky společnosti ASKO – NÁBYTEK, kteří vám s výběrem a plánováním kuchyně rádi pomohou.

Organizace a vnitřní vybavení kuchyně

Pro praktičnost a organizaci kuchyně jsou nezbytnou součástí kuchyně zásuvky a příborníky. Pro uložení nádobí a dalších pomůcek můžete využít nejrůznější varianty organizérů, stojanů, podložek a vnitřního výsuvného vybavení. Velmi praktickými pomocníky jsou také otočné rohy a carousel systémy, díky kterým využijete každý centimetr kuchyně. Nezapomínejte ani na vhodné osvětlení, které vytvoří optimální podmínky pro vaření a zároveň dodá kouzlo společným okamžikům stráveným v kuchyni.

Kuchyň Stone Art – novinka s naturálním lookem

Inovativní technika dvířek potažených laminátem vytváří trojrozměrný povrch s ozdobnou reprodukcí kamene. Na výběr máte ze dvou odstínů šedé břidlice a kamenné šedé břidlice. Model STONE ART se vyrábí s bezúchytkovým systémem LINE N i s kovovými úchytkami v černé nebo v barvě ušlechtilé oceli. Chytrá řešení kuchyňských komponentů, regálových systémů a praktického příslušenství vám poskytnou dostatek úložného prostoru.

Kuchyně Speed stvořená pro dokonalost

U modelu SPEED můžete vybírat ze 7 barevných provedení, od bílé softmatt po imitaci černého betonu. Dvířka jsou potažena oboustrannou vrstvou melaninové pryskyřice s obvodovou polymerovou stupňovitou hranou, které zaručují vysokou odolnost. Doplnit je lze o čirá, matná nebo černá skla. Vybírat můžete z barevných korpusů a až ze 43 dekorů pracovních desek. Široký výběr naleznete také mezi úchytkami, policovými díly s LED osvětlením nebo spotřebiči.

Designová kuchyň Inox s industriálním nádechem

Industriální kuchyně INOX je vyrobena z kartáčové oceli. Korunují ji nerezové soklové lišty a svislé panely. Na čelní straně dvířek potažených UV lakovanou PET fólií je tenká vrstva oceli, která za použití kartáčů dosáhne matného hrubšího vzhledu, zamezuje korozi a nezůstanou na ní otisky. Model INOX můžete mít v lineární a rohové podobě s ostrůvkem a díky hlubokým skříňkám získáte více úložného prostoru.

Kuchyň Rio – přirozenost v celé své kráse

Model RIO je tím pravým kuchyňským řešením pro vyznavače přírody i milovníky industriálního designu. Barevná reprodukce dubu Provence je výraznější a vytváří akcenty hodící se do tradičních interiérů. Dub Virginia je světlejší a působí jemněji. Oba se skvěle kombinují se světlými i tmavými přírodními odstíny, jako jsou magnolia nebo imitace vápence. U dvířek je možné zvolit i jednu ze 3 prosklených variant, a to buď s čirým, matným nebo trendy černým sklem

Kuchyně Flash nabízí design i pohodlí

U modelu FLASH jde design a vysoký komfort ruku v ruce. Čisté linie, vynikající materiály a jasně strukturovaná architektura jsou charakteristickými znaky této kuchyně. Dvířka jsou potažena UV lakovanou PET folií ve vysokém lesku. Největším lákadlem tohoto materiálu je velmi dobrý poměr designu, užitné hodnoty a ceny. Můžete si také sami zvolit, zda bude kuchyň lineární nebo rohová, se standardními nebo XL skříňkami, s úchytkami nebo bezúchytkovým systémem.