IMT Smile a Chinaski mají společný klip ke skladbě Osud.

IMT Smile a Chinaski mají společný klip ke skladbě Osud.

IMT Smile a Chinaski mají společný klip ke skladbě Osud.

Jedinečná energie československého hudebního propojení: IMT Smile a Chinaski mají společný klip ke skladbě Osud.

Jedna z nejslavnějších slovenských kapel, jedna z nejslavnějších českých kapel, pražské studio Karla Holase a dvě hodiny času. To jsou ingredience, které daly vzniknout novému rádiovému singlu Osud, ve kterém spojili síly čeští Chinaski a slovenští IMT Smile. Obě kapely hrály v plném obsazení, bez jakýchkoliv dotáček a oprav. Výsledkem je uvolněná písnička, ve které frontmani Michal Malátný a Ivan Tásler zpívají o tom, že všechno má svůj význam. Atmosféru nahrávání, když obě kapely hrály písničku poprvé naživo, nyní přibližuje aktuální videoklip.

„Písnička vznikla velmi spontánně, je to live nahrávka. Všech deset najednou se nás sešlo ve studiu a nahrávali jsme naráz dvoje bubny, dvoje basy, dvoje klávesy. Byl to velmi silný moment pro nás všechny,“ vzpomíná na natáčení Ivan Tásler. „Původně jsme se báli, že to bude příliš hlučné. Ale vymysleli jsme sofistikovaný způsob, jak se vystřídat a jak místy hrát i spolu,“ dodává.

Jak takové nahrávání vypadalo přibližuje aktuální videoklip. Zachycuje nejen momenty ze studia, ale i první živé provedení skladby na vyprodaném koncertě v Českém Krumlově, kde se obě kapely postavily společně na pódium.

Chinaski mají k IMT Smile blízko. Často spolu hráli, navzájem se respektují a udržují přátelské vztahy. Navíc nový baskytarista Chinaski Tomi Okres původně s IMT Smile hrával. „Určitě to byl jeden z důvodů, proč jsem měl pocit, že by toto spojení mohlo fungovat. Nehledě na to, jak dlouho se znám s Frantou, Michalem a Lukášem. Byla to poslední písnička, kterou jsem potřeboval na albu a chtěl jsem, aby to bylo finále. Měl jsem o ní určitou představu, text je přesně vhodný na závěr desky,“ dodává Tásler.

Stejně to cítí i frontman Chinaski Michal Malátný: „Naše 15-ti leté přátelství vyvrcholilo společnou písní. Málokdy jsem zažil ve studiu hezčí chvíle, lepší atmosféru. Jsem vděčný,“ říká.

Slovenští IMT Smile zasvětili celý letošní rok pravidelnému koncertování v Česku. Tuzemské koncertní aktivity kapela zakončí 19.11. ve Foru Karlín. Vstupenky jsou v prodeji v síti TicketLIVE.