ILLE, James Harries, Markéta z Lanuga a další hudebníci roztančí Letnou

ILLE, James Harries, Markéta z Lanuga a další hudebníci roztančí Letnou

ILLE, James Harries, Markéta z Lanuga a další hudebníci roztančí Letnou

V rámci festivalu Letní Letná představí už tuto neděli hudební label Tranzistor svou revue v tanečním duchu.

Hudební label Tranzistor jako každý rok zve na svou revue, kde hudební skupiny představí své aktuální novinky v neotřelém formátu. Letošní ročník bude v tanečním duchu a kapely zahrají své skladby v ojedinělých tanečních úpravách tak, jak je fanoušci ještě nikdy neslyšeli. Moderování se tentokrát zhostí režisérka a herečka Petra Nesvačilová.

Taneční verze svých skladeb letos připravil britský písničkář James Harries a indie popová skupina ILLE. Zpěvačka Markéta Foukalová ze skupiny LANUGO nabídne speciální solo set, neofolkový emozpěv vystoupí v rozšířené taneční sestavě, zahraje uhrančivá zpěvačka a pianistka Barbora Mochowa a nově se představí projekt MarZ v čele se zpěvačkou a skladatelkou Markétou Zdeňkovou. Letošní taneční revue kromě Petry Nesvačilové obohatí DJ Martin Mikuláš, známý například z Radia 1 nebo vinyl shopu Phono.cz.

„Chtěli jsme, aby letos sami umělci připravili něco speciálního, co jsme ještě neslyšeli, a kapely se rozhodly pro taneční sety. Tentokrát tedy nepůjde o žádné přehrávky či showcase kapel, ale o mejdan, tančírnu. Strašně se těším a jsem zvědavý, u které kapely prošoupeme střevíce,“ dodává k akci šéf labelu David Landštof.

Tranzistor tančírna proběhne v rámci divadelního festivalu Letní Letná v neděli 25. srpna od 20.00 v šapitó Letní poloha. Vstup je zdarma. Více informací najdete na webových stránkách labelu nebo na facebookovém eventu (https://www.facebook.com/events/377459502836299/).

Web: tranzistorlabel.com

Facebook: https://www.facebook.com/events/377459502836299/