Gebrüder Weiss podporuje vozíčkáře v návratu do práce

Gebrüder Weiss podporuje vozíčkáře v návratu do práce

Gebrüder Weiss podporuje vozíčkáře v návratu do práce

Gebrüder Weiss podporuje vozíčkáře v návratu do práce
Praha, 25.6. 2020 – Přepravní a logistická firma Gebrüder Weiss spolupracuje s Českou asociací paraplegiků. Finančně podpořila jejich projekt Hvězdný bazar, díky čemuž bylo možné otevřít nové a zcela bezbariérové prodejní prostory v pražském Karlíně. Obchod pro prodej výběrového oblečení z druhé ruky nabídne práci pěti paraplegikům, sloužit bude také jako tréninkové pracoviště či centrum pro kulturní aktivity.
„S Českou asociací paraplegiků spolupracujeme dlouhodobě. Jelikož se nám velmi líbí myšlenka Hvězdného bazaru, rozhodli jsme se otevření nové prodejny finančně podpořit. Kromě finančního příspěvku jsme společně s našimi zaměstnanci uspořádali i sbírku oblečení, která bude následně do Hvězdného bazaru věnována a rozšíří tak jejich nabídku,“ říká Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss.
Otevření nových prostor Hvězdného bazaru umožní prodej oblečení věnovaného celebritami, moderátory, influencery i veřejností. Pomůže však také pěti paraplegikům s návratem do pracovního života. Prodejna totiž funguje i jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře. Ti díky němu získají zkušenosti s pracovním procesem a následně mohou najít uplatnění na otevřeném trhu práce.
„Pro paraplegiky je hledání zaměstnání nesnadnou záležitostí. Více jak polovina z nich práci shání bez úspěchu. Taktéž se často setkávají s nedostatečnými pracovními podmínkami, ať už z hlediska bezbariérového přístupu nebo nízkého platového ohodnocení. Každé vhodné místo je tedy velmi potřeba a my jsme moc rádi, že můžeme alespoň takto pomoci potřebným,“ doplňuje Jan Kodada.
Kromě prodeje oblečení z druhé ruky je možné v prodejnách Hvězdného bazaru zakoupit i výrobky z chráněných dílen nebo originální produkty z rukou známých výtvarníků. V neposlední řadě budou prostory obchodu místem setkávání – pořádat se zde budou přednášky, výstavy nebo třeba koncerty.
„Motto projektu CZEPA „Znovu v pohybu“ souzní s naším sloganem „Gebrüder Weiss znamená pohyb“. Druhou šanci díky Hvězdnému bazaru dostává nejenom oblečení, ale také vozíčkáři, kteří se mohou následně snáze integrovat do běžného pracovního procesu,“ říká Kodada. 
O společnosti:
Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 100 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.
V České republice zaměstnává společnost Gebrüder Weiss na 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.
Více informací o společnosti a jejích službách najdete také na https://www.gw-world.com/cz/news/press-releases/