Film Rudý kapitán má světovou premiéru

Film Rudý kapitán má světovou premiéru

Film Rudý kapitán má světovou premiéru

Film Rudý kapitán se dočkal mezinárodní premiéry

Přestože byl úspěšný česko-slovensko-polský krimi thriller Rudý kapitán zván na spoustu mezinárodních festivalů, počkal si až na ten skutečně „áčkový“. Uznávaný estonský festival Black Nights se totiž řadí do stejné „A“ kategorie, jako jsou festivaly v Cannes, Berlíně nebo v Benátkách. Rudý kapitán zde bude soutěžit v kategorii First Features Competition s dalšími 12 filmy z celého světa.

 

20. ročník festivalu probíhá v těchto dnech v Tallinnu a snímek režiséra Michala Kollára na něm bude uveden v projekcích 22., 23. a 27. listopadu. Letos divácky nejúspěšnější film na Slovensku byl natočen podle bestselleru známého autora detektivek Dominika Dána a na festivalu jej předchází skvělá pověst.

„Má silnou režii, každý pohyb je přesně vypočítaný, odkazy a skryté citáty nebijí do očí a dějové zvraty jdou ruku v ruce s minimem hudby a precizní kamerou. To dělá z Rudého kapitána skutečnou lahůdku pro všechny milovníky poctivého krimi thrilleru,“" uvádí se ve festivalových materiálech o filmu, který byl posledním pro herce Ladislava Chudíka, ale významnou roli si v něm zahráli také například Oldřich Kaiser, Michal Suchánek, Zuzana Kronerová či Martin Finger. Hlavní role byla svěřena polské hvězdě Macieji Stuhrovi.

 

V těchto dnech si také filmoví fajnšmekři mohou pořídit kromě klasického DVD s thrillerem limitovanou edici česko-slovensko-polského filmu na Blu Ray nosiči. "Dali jsme se na něm záležet. Kromě filmu je na něm velké množství nejrůznějších bonusů, které odhalují pozadí příběhu Rudého kapitána," vysvětlil režisér Michal Kollár.