Euromedia, knižní novinky: Vieweghem i kuchařkami

Euromedia, knižní novinky: Vieweghem i kuchařkami

Euromedia, knižní novinky: Vieweghem i kuchařkami

Kamenná knihkupectví jsou - stejně jako mnoho dalších obchodů – až do odvolání uzavřená. Nové knížky ale nepřestávají vycházet a i když se „z trezoru" zatím nemohou dostat na knihkupecké pulty, vy je klidně můžete mít...  Jak je to možné? Úplně jednoduše – objednejte si je online v knižních e-shopech! Dorazí zpravidla do dvou dnů poštou anebo je až k vám domů přivezou profesionální dopravci.

Seznamte se s Převážně zdvořilým Leopoldem!
Hlavním hrdinou dlouho očekávaného nového románu Michala Viewegha je Leopold Krušina, unavený novinář ve středním věku, žijící v dlouholetém, stereotypním manželství s učitelkou Nelou. Má až nutkavou potřebu být za všech okolností zdvořilý a navíc se často i vyjadřovat ve verších, což ho občas dostává do velice prekérních situací. Ani v nejčernějším snu by ho však nenapadlo, že když se rozhodne doprovodit svou manželku, její dvě kolegyně a tchýni na hudební festival Sázavafest, podstoupí jeho život přímo zatěžkávací zkoušku…

                                                                                       Vydal Ikar
V Caracasu bude nejspíš stále tma
Napínavý, komorní příběh venezuelské autorky Kariny Sainz Borgo začíná pohřbem matky, s níž hlavní hrdinka Adelaida prožila celý život a ke které ji pojila silná citová vazba. Svobodná, bezdětná, osamělá čtyřicátnice je náhle úplně sama. Ke všemu ji z jejího bytu i života vyhodí provládní ženské komando. V tu chvíli začíná Adelaidin boj o přežití. Náhodou se dostane do sousedního bytu, v němž najde jeho majitelku mrtvou. Druhá šance na život začíná, ale její cena bude vysoká. Dokáže člověk, postavený do mezní situace, zradit osobní etický kodex, porušit nejhlouběji zakořeněné morální zásady a zapřít v sobě lidskost a soucit, jen aby přežil? Může se jen tak vzdát vlastní identity a snadno se stát někým jiným? A je možné, aby si kvůli přežití osvojil cizí minulost, vzpomínky, tužby i obavy, a potom žil dál a neztratil se sám sobě...?   
 
                                                                                                                Vydal Odeon

Veřejně odhalil zločiny, jež nesměly zůstat promlčeny..
Anette Hessová: Osvětimský proces
Frankfurt nad Mohanem 1963. Mladou tlumočnici polštiny Evu Bruhnsovou jednoho odpoledne nečekaně povolají, aby překládala dotazování svědka v přípravném řízení z někdejší osvětimské „továrny na smrt". Obsah jeho výpovědi ji psychicky úplně rozhodí – neumí si šokující události nijak vysvětlit...Druhý den v kiosku ve své čtvrti, kam pravidelně chodí, narazí v novinách na palcové titulky o osvětimském procesu. Zmiňuje se o něm veškerý tisk. Eva se snaží o této záležitosti promluvit se svými rodiči, kteří provozují hostinec Německý dům, ale oba se tváří na její otázky odmítavě. Navíc si nepřejí, aby jejich dcera v tomto ožehavém procesu tlumočila. Eva si ale prosadí svou, navzdory rodičům i svému snoubenci Jürgenovi, který pochází z bohaté podnikatelské rodiny.
Vydala Brána
Star Trek: Titan – Syntéza
V nejnovějším příběhu Jamese Swallowa pokračuje hvězdná loď Titan v průzkumné výpravě mimo dosud probádaný vesmír. Čím dále se dostává od prostoru Federace, tím víc se kapitán William Riker i jeho posádka těší na naplnění pravé mise Hvězdné flotily: pátrání po novém životě a objevování nových civilizací.
Když však Titan narazí na „mělčinu" – neznámou prostorovou poruchu – přijde o warpový pohon. Titan se tak náhodou ocitne na bojišti, ve kterém objeví pole trosek a pozůstatků vesmírných lodí. Když posádka pátrá po trosečnících, narazí na loď, na níž se podle všeho nikdy nenacházela žádná živá bytost. Výsadku se ve snaze dopídit se odpovědí podaří vyjmout počítačové jádro. Jakmile zařízení zprovozní, ukáže se, že nejde jen o běžný počítač, ale o aktivní umělou inteligenci...       

 Vydal Laser  

Když jsme se viděli naposled...
Romantický příběh Carol Masonové začíná prchavým okamžikem před patnácti lety ve Vietnamu. Pohledy Celine a Patricka se střetnou a oni spolu prožijí čtyři nádherné dny. Oba cítí, že tohle je ta pravá láska. Krutá realita je ale rozdělí a léta plynou. Až do chvíle, kdy Celine Patricka nečekaně zahlédne na rušné londýnské ulici. Okolnosti však jejich opětovnému setkání nepřejí. O pár let později se Celine rozvádí, naplno se věnuje své dceři a seznamce, kterou založila, když jí osud znovu připlete Patricka do cesty. Zvítězí první láska, nebo dá Celine raději druhou šanci svému bývalému muži...?   

  Vydal Ikar

Napečte si s Mirkou van Gils Slavíkovou!
Pomohou Vám s tím její dvě úspěšné knihy Vůně chleba a Dezerty jedna báseň, které právě vycházejí v reedici. Jak už názvy napovídají, první z nich voní čerstvě upečeným chlebem a provoní váš domov tou nejkrásnější vůní lahodných chlebů z různých druhů obilovin. Druhý titul vám zavoní naopak přesladce - třeba takovými francouzskými delikatelami, jako jsou makronky, madlenky, cannéles, lodičky z Marseille, bretaňské karamelky a další speciality. Zkušená autorka knih dovede v obou případech ke kýženému pekařskému výsledku nejen pekařské nadšence, ale i naprosté amatéry, kteří mají tu nejdůležitější základní dovednost – nebojí se to zkusit!       

Vydala Esence

Italská kuchařka – 130 tradičních receptů
Nechce se Vám do pečení, ale zato rádi vaříte? S touto kuchařkou si můžete zavzpomínat na všechny báječné dovolené v Itálii a připravit si spoustu pokrmů z tradiční i moderní italské kuchyně. Recepty na polévky, těstoviny, masitá či zeleninová jídla i dezerty jsou rozdělené podle regionů, dají se vzájemně kombinovat a výsledek bude vždy zaručeně vynikající!

                                                                                          Vydala Esence