Dvě pražské žirafy odcestovaly do Poznaně

Dvě pražské žirafy odcestovaly do Poznaně

Dvě pražské žirafy odcestovaly do Poznaně

Doubravka s Vilmou, dvě žirafy Rothschildovy odchované v pražské zoo, odcestovaly dnes časně ráno do polské Poznaně, kde posílí tamní žirafí skupinu. Přesun žiraf ze zázemí Afrického domu do přepravního vozu proběhl hladce, i s přípravou trval půl hodiny.  

Doubravce i Vilmě jsou necelé dva roky, obě se narodily loni v lednu. Noc na dnešek strávily odděleně od zbytku pražského stáda, ráno pak přeběhly z boxů v zázemí do přívěsu přistaveného na venkovním dvorku. Samotný přesun trval zhruba minutu, obě žirafy byly zcela klidné, dobře reagovaly na hlasy chovatelů a veterinář je nemusel zklidňovat uměle.

„Doubravka s Vilmou od nás musely odejít proto, aby je nezačal pářit jejich otec Johan,“ vysvětlila chovatelka žiraf Zoo Praha Kateřina Pechrová. Nový domov najdou v poznaňské zoo, kde na ně čeká skupina čtyř žiraf.

Mláďata žiraf chovaných v zoo bývá nutné oddělit od jejich stáda zhruba do tří let věku – samičky proto, aby je nepářil otec, samečky proto, aby vůči nim dominantní samec nezačal být agresivní. „V evropských zoologických zahradách je žiraf poměrně hodně,
a tak nebývá snadné zajistit jim místo v cizí skupině,“ doplnila Pechrová. Obecně se hůře shání místo pro samce, protože dospělý samec bývá ve stádě jen jeden.

Doubravka s Vilmou, dvě žirafy Rothschildovy odchované v pražské zoo, odcestovaly dnes časně ráno do polské Poznaně, kde posílí tamní žirafí skupinu. Přesun žiraf ze zázemí Afrického domu do přepravního vozu proběhl hladce, i s přípravou trval půl hodiny.
Doubravce i Vilmě jsou necelé dva roky, obě se narodily loni v lednu. Noc na dnešek strávily odděleně od zbytku pražského stáda, ráno pak přeběhly z boxů v zázemí do přívěsu přistaveného na venkovním dvorku. Samotný přesun trval zhruba minutu, obě žirafy byly zcela klidné, dobře reagovaly na hlasy chovatelů a veterinář je nemusel zklidňovat uměle.

„Doubravka s Vilmou od nás musely odejít proto, aby je nezačal pářit jejich otec Johan,“ vysvětlila chovatelka žiraf Zoo Praha Kateřina Pechrová. Nový domov najdou v poznaňské zoo, kde na ně čeká skupina čtyř žiraf.

Mláďata žiraf chovaných v zoo bývá nutné oddělit od jejich stáda zhruba do tří let věku – samičky proto, aby je nepářil otec, samečky proto, aby vůči nim dominantní samec nezačal být agresivní. „V evropských zoologických zahradách je žiraf poměrně hodně,
a tak nebývá snadné zajistit jim místo v cizí skupině,“ doplnila Pechrová. Obecně se hůře shání místo pro samce, protože dospělý samec bývá ve stádě jen jeden.