Do výběru Velkého knižního čtvrtka byla zařazena novinka Zdivočelé Sudety

Do výběru Velkého knižního čtvrtka byla zařazena novinka Zdivočelé Sudety

Do výběru Velkého knižního čtvrtka byla zařazena novinka Zdivočelé Sudety

Knižní novinka z vydavatelství Mladá fronta je zařazena v TOP výběru distribuční společnosti Kosmas v tradiční akci s názvem Velký knižní čtvrtek. Celkem patnáct představených novinek obohatí také titul Zdivočelé Sudety autora Milana Jenčíka. Velký knižní čtvrtek se poprvé koná v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, kde 18. října 2018 proběhne doprovodný program jako jsou autorská čtení a autogramiády. Akce pokračuje 25. října tradičně v Knihovně Jiřího Mahena v Brně.

Pozvání do Multifunkčního sálu Uměleckoprůmyslového muzea v Praze přijal také Milan Jenčík, který představí bohatě ilustrovanou knihu založenou na mnohaletém archivním i terénním výzkumu. Pořadem provází redaktor ČT Petr Vizina. Knihy všech autorů si návštěvníci akce mohou na místě zakoupit se slevou 20 % a hned si je nechat přítomnými spisovateli podepsat.Anotace

Kniha založená na mnohaletém archivním i terénním výzkumu přináší objevný popis bouřlivého roku 1938. Velké události se v ní prolínají s rozborem činnosti jednotek Stráže obrany státu v exponovaných pohraničních oblastech západních Čech. Autor se ovšem nově dívá i na související poválečné dozvuky: působení německých záškodnických organizací, útěk banderovců přes západní Čechy či transfer německého obyvatelstva. Tato přelomová práce by neměla chybět v knihovně žádného zájemce o dramatické období, během něhož se před 80 lety rozhodovalo o dalším vývoji naší země i celé Evropy.

Více o akci zde: https://www.velkyctvrtek.cz/Více o autorovi

MILAN JENČÍK (*1965) absolvoval Vysokou vojenskou leteckou školu SNP v Košicích, nyní má na Krajském úřadě Plzeňského kraje kromě jiného na starost koordinaci péče o válečné hroby a pietní místa v kraji. Za tuto činnost obdržel několik našich i cizích státních vyznamenání. Dlouhodobý spolupracovník a příznivec Muzea na demarkační linii v Rokycanech je autorem několika odborných článků a spoluautorem knihy o lehkém opevnění – Plzeňská čára. Věnuje se především vojenské historii, problematice opevňování a přednáškové činnosti. V knize Zdivočelé Sudety přináší unikátní pohled na dramatický rok 1938.