Divadlo Rokoko oslavilo 100 let ve 100 minutách

Divadlo Rokoko oslavilo 100 let ve 100 minutách

Divadlo Rokoko oslavilo 100 let ve 100 minutách

Divadlo Rokoko oslavilo 100 let ve 100 minutách

Divadlo Rokoko oslavilo 100 let ve 100 minutách. Slavnostní večer, který diváky provedl bohatou minulostí, se konal v sobotu 12. prosince. Divadlu přišli popřát významní hosté Soňa Červená, Eva Pilarová, Václav Neckář a Karel Štědrý. Na jevišti spolu s nimi vystoupil celý soubor Městských divadel pražských.

100 let ve 100 minutách_Václav Neckář 

Diváci se spolu s účinkujícími vydali proti proudu času a připomněli si nejvýznamnější éry a osobnosti Divadla Rokoko, mj. zlaté období Jiřího Šaška a Darka Vostřela, na které zavzpomínali Eva Pilarová, Václav Neckář a Karel Štědrý, krátké působení Dřevěného divadla Jiřího Trnky, Spoutané divadlo Voskovce a Wericha, nebo slavné komiky Vlastu Buriana, Ference Futuristu a Járu Kohouta. Mezi hosty vystoupila i Soňa Červená, dcera Jiřího Červeného, který byl jedním z prvních umělců, jež v Kabaretu Rokoko působili.

100 let ve 100 minutách_Eva Pilarová a Tomáš Novotný 

Městská divadla pražská významné jubileum slavila již od září, Prahou putovala výstava archivních fotografií, v prodeji je publikace 100 let Divadla Rokoko, kterou pokřtila Marta Kubišová, pro diváky se pořádaly různé soutěže a akce. Na stránkách www.DivadloRokoko.cz najdete narozeninová přání od významných osobností a další zajímavé informace.

100 let ve 100 minutách_B. Janatková, L. Pernetová a V. Svojtková jako Jára Kohout, Vlasta Burian a Ferenc Futurista