Divadla ABC a Rokoko uvedou v sezoně 2016/17 sedm premiér

Divadla ABC a Rokoko uvedou v sezoně 2016/17 sedm premiér

Divadla ABC a Rokoko uvedou v sezoně 2016/17 sedm premiér

Městská divadla pražská představila dramaturgický plán na divadelní sezonu 2016/17. Diváci se mohou těšit na sedm nových inscenací. V Divadle ABC chystá režisér Ondřej Zajíc na listopad hru Pavla Kohouta August August, august o zápasu krásného snu s neúprosnou realitou. V březnu připraví režisér Pavel Khek jednu z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara Macbeth o zhoubném pokušení moci. A v červnu režisér Petr Svojtka a dramaturg Jiří Janků uvedou českou premiéru autorského projektu 60´s aneb Šedesátky, hudební komedie o časech, kdy slova jako pravda, láska, svoboda a mír nebyla vnímána jako vulgární výrazy.

V Divadle Rokoko nastuduje v listopadu Petr Svojtka moderní grotesku Urse Widmera Top Dogs o rekvalifikaci manažerů propuštěných z vysokých funkcí. V lednu se odehraje Premiéra mládí Christiana Giudicelliho. Bláznivou komedii o dvou mimořádných ženách a jednom velkém dobrodružství nastuduje režisérka Jana Ryšánek-Schmiedtová a v hlavních rolích se představí Jitka Smutná a Dana Syslová. Březnovou premiérou bude hra Jeana-Clauda Carrièra Konkurz, kterou zrežíruje Ondřej Zajíc. Hra slavného dramatika a filmového scenáristy je nejen o hercích, ale klade i zásadní otázky lidské existence ve světě, kde téměř všechny hodnoty přestaly platit. A sezonu v Divadle Rokoko uzavře autorský projekt Čapek o posledních měsících spisovatelova života, který společně připraví režisér Pavel Khek a dramaturgyně Věra Mašková.

„Jsme znepokojeni tím, co se v České republice v posledních měsících děje. Jsme znepokojeni enormní polarizací společnosti, jsme znepokojeni strachem, který se mnoha lidí zmocňuje a který mnozí jiní úspěšně proměňují v politický kapitál. Jsme znepokojeni vzedmutím populismu. Jsme znepokojeni opojením mocí. Úvahy o dramaturgickém plánu na příští sezonu přímo vycházely z tohoto znepokojení. Jednotlivé tituly buď uvedené fenomény tematizují, rozehrávají je do jakýchsi mement, anebo se naopak snaží poukázat na „idyličtější“ situace či historická období, kdy tyto fenomény byly jaksi v pozadí a nebyly tak určující pro stav společnosti,“ přibližuje umělecký šéf Petr Svojtka.

 

Předplatné do divadel ABC a Rokoko

Všichni, kteří chtějí být mezi prvními, kdo nové inscenace uvidí, si mohou od března zakoupit předplatné do Městských divadel pražských na sezonu 2016/17. Předplatným do divadel ABC a Rokoko mohou návštěvníci ušetřit nejen čas, ale i peníze a získat řadu výhod. Na výběr bude ze tří předplatitelských skupin. Stále oblíbenějším se mezi diváky stává Volné předplatné. To je ideální pro všechny, kteří si chtějí sami v průběhu roku vybrat, na jaká představení půjdou a kdy, a přitom čerpat všechny výhody klasického předplatného. Pořídíte ho ve dvou variantách – na čtyři nebo osm vstupů – a může být také vhodným dárkem, když nevíte, jaký typ představení mají vaši blízcí rádi.

Derniéry

V květnu a červnu bude mít derniéru několik inscenací divadel ABC a Rokoko, diváci tak mají poslední možnost je zhlédnout. V Divadle ABC se mohou přijít rozloučit s představeními Bylo nás pět, Sen čarovné noci a Král Lear, Divadlo Rokoko čeká již jen několik repríz inscenací Důkaz, Veterán a Sebevrah.

Více informací naleznete na www.MestskaDivadlaPrazska.cz.