Dámy víte jak se bezpečně koupat?

Dámy víte jak se bezpečně koupat?

Dámy víte jak se bezpečně koupat?

Dámy víte jak se bezpečně koupat?

Nastala doba letních dovolených a léto je již v plném proudu. Díky vysokým teplotám často míříme na koupaliště a na dovolené u moře, koupání je tedy na denním pořádku. Pro ženy v tomto období stoupá riziko gynekologických onemocnění, především v podobě zákeřného vaginálního onemocnění tzv. mykózy. Vaginální mykóza je v současné době jednou z nejčastějších infekcí ženského pohlavního ústrojí. Odhaduje se, že v produktivním věku trpí asi 75 % žen nejméně jednou v životě vaginální mykózou, polovina z nich opakovaně, a 5 % z nich trpí mykózou chronicky.

A jak vaginální mykózu vlastně poznáte? Je to právě svědivý pocit, který mykózy doprovází a dokáže pěkně znepříjemnit letní pohodu. Původcem jsou kvasinky rodu Candida albicans, které samy o sobě nevedou k onemocnění, ovšem v případě narušení rovnováhy poševní sliznice se okolnosti jejich působení mění a nastává problém. Rovnováhu může narušit např. teplé a vlhké počasí, nadměrné pocení, neprodyšné spodní prádlo, více cukrů, nesprávná intimní hygiena či právě již zmiňované koupání v neznámé vodě. Proto je nutné zejména v letních měsících zvýšit péči o intimní partie.

Gyntima_vag_cipky_probiotica_forte 

Ač to bude možná překvapující, tak největším rizikem je koupání v chlorované vodě. Vysoký obsah chloru ve vodě totiž narušuje přirozené pH pochvy. Za nejméně rizikové je naopak považováno koupání v mořské vodě, díky koncentraci solí působí, skoro by se dalo říci až desinfekčně. Ovšem v mnoha mořských letoviscích, díky vysoké vlhkosti, dochází k pomalejšímu usychání mokrých plavek. To pak přispívá k zapařování, měnícímu se pH a vzniku kvasinek. Pozor byste si měly především dávat na koupání ve vodě, která nepůsobí důvěryhodně už na první pohled. Kromě vody zelené se vyvarujte i koupání v rybníce nebo jezeře, jehož břehy jsou znečištěny odpadky. Odradit by vás měly určitě i olejové nebo jiné chemické skvrny na vodní hladině. Vyvarujte se také koupání v přírodních vodách okupovaných větším množstvím vodního ptactva.

V případě, že se již vaginální problémy vyskytnou, je dobré mít po ruce šikovného a rychlého pomocníka, který vám může ulevit od prvních nepříjemných příznaků. Skvělé jsou vaginální čípky Fytofontana GYNTIMA Probiotica Forte a Fytofontana GYNTIMA Hyaluronic. Vyhnete se tak nepříjemným komplikacím a nebudete muset místo na pláži trávit dovolenou v čekárně u gynekologa.

Vaginální čípky Fytofontana GYNTIMA Probiotica Forte eliminují bakteriální a mykotické infekce a fungují jako léčba mírných či silnějších výtoků. Použijte je okamžitě, jakmile se vyskytnou první obtíže. Obsažené přírodní látky zajišťují přirozenou biologickou rovnováhu v pochvě. Kvůli zvýšení účinnosti vaginální čípky obsahují olej Tea tree, který výrazně účinkuje proti bakteriím a plísním způsobujícím infekce, odstraňuje výtoky, pálení, tlumí svědění. Složení je obohaceno o výtažek ze šalvěje, která má antimykotické, protizánětlivé, dezinfekční a hydratační účinky. Zakoupíte v lékárnách nebo na internetu za doporučenou cenu 220,- Kč.

GYNTIMA_cipky_HYALURONIC_na 3DCZ_1 

Fytofontana GYNTIMA Hyaluronic regenerují, hojí a hydratují poškozenou vaginální sliznici, přispívají k obnově vlhkosti v pochvě, zajišťují přirozenou biologickou rovnováhu, vytvářejí živnou půdu pro laktobacily, eliminují bakteriální a mykotické infekce, mají protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Obsažená kyselina hyaluronová má za následek rychlejší regeneraci a hydrataci, kyselina mléčná zase zabezpečuje ochranu poševní sliznice a šalvěj lékařská svými protizánětlivými účinky posiluje pozitivní vlastnosti přípravku. K dostání je v lékárnách a na internetu za doporučenou cenu 220,- Kč.

Pokud však potíže neustávají a naopak se přidávají bolesti břicha či horečky, je nutné navštívit lékaře, který rozhodne o radikálnější léčbě.