Cena Apollo 2016 bude předána již za dva týdny v Royalu

Cena Apollo 2016 bude předána již za dva týdny v Royalu

Cena Apollo 2016 bude předána již za dva týdny v Royalu

Už za dva týdny, ve čtvrtek 2. března, se dozvíme, kdo se stane šestým držitelem ceny české hudební kritiky Apollo za album roku 2016. Cena, jejíž součástí je šek na 60 tisíc od OSA a soška od Maxima Velčovského a Jana Jaroše, bude předána v Royal Theater Cinema Café v Praze. Živě zahraje šest ze sedmi nominovaných a večerem provede Luděk Staněk.

Na cenu Apollo 2016 bylo nominováno těchto sedm alb:

dné: These Semi Feelings, They Are Everywhere

Kovadlina: Životy těch druhých

Lazer Viking / Sabrehart: Flesh Cadillac

Lenny: Hearts

Midi Lidi: Give Masterpiece A Chance!

Prago Union: Smrt žije

Priessnitz: Beztíže

           
Během slavnostního večera zahrají živě po dvou písních dné, Lazer Viking / Sabrehart, Lenny, Midi Lidi, Prago Union a Priessnitz. Všichni si pak do svého vystoupení přizvou ještě speciálního hosta.

Letošní ročník udílení ceny Apollo je přístupný pro veřejnost a v tuto chvíli je prostřednictvím služby SMSTicket dán do prodeje limitovaný počet 100 vstupenek za 259,- Kč.

Vstupenky lze koupit i pod tímto odkazem: 
https://www.smsticket.cz/vstupenky/8669-udileni-ceny-hudebni-kritiky-apollo-2016

Hlavním mediálním partnerem cen Apollo je Česká televize, která bude udílení živě streamovat na stránce http://www.ceskatelevize.cz/porady/extra/. O letošním ročníku ceny Apollo rovněž vznikne dokument, který bude následně odvysí­lán na ČT art.

Ceny české hudební kritiky Apollo se poprvé předávaly za rok 2011, na Nové scéně Národního divadla tehdy uspěl písničkář a raper  Bonus s deskou Náměstí míru. Albem roku 2012 se v klubu SaSaZu stalo The Escapist Borise Carloffa, o rok později si v La Loce cenu Apollo převzali Bratři Orffové za nahrávku Šero. Cenu za rok 2014 si v pražském klubu Podnik převzal Adrian T. Bell s albem Diffe­rent World. Vloni se pak cena Apollo poprvé předávala v pražském klubu Royal, kde zvítězili Please The Trees s albem Carp