Biografická Belmondova kniha Mých tisíc životů se stala tou nejprodávanější

Biografická Belmondova kniha Mých tisíc životů se stala tou nejprodávanější

Biografická Belmondova kniha Mých tisíc životů se stala tou nejprodávanější

Češi Belmonda milují! Biografická kniha Mých tisíc životů se po pěti týdnech od vydání stala tou nejprodávanější!

Biografie legendárního Jean-Paul Belmonda, který se ve svých čtyřiaosmdesáti letech vůbec poprvé rozhodl veřejně sdílet svůj vzrušující osobní i profesní příběh, se stala pět týdnů od vydání nejprodávanější knihou v Čechách. Skvěle si vedla i v týdnech předchozích - jednou obsadila třetí příčku a hned třikrát příčku druhou. Kniha Mých tisíc životů, napsaná s typickým, Bébelovi vlastním humorem, vyšla také jako audiokniha, kterou načetl dlouholetý Belmondův dabér Jiří Krampol, od minulého týdne je navíc k dispozici i v elektronické podobě (e-kniha). Zároveň s biografií vyšlo také velké fotografické album s názvem Belmondo o Belmondovi, které obsahuje unikátní fotografie z osobního archivu i ze zákulisí mnoha natáčení. Její jednotlivé kapitoly propojují Belmondovy osobní poznámky a komentáře.

Čtenářský zájem o obě pozoruhodné publikace, které vydalo v českém překladu nakladatelství Práh, je tak zařadil mezi historicky nejúspěšnějších knihy, které vydavatelství s mnohaletou tradicí vydalo. „Naposledy byl srovnatelný životopis Steva Jobse od Waltra Isaacsona v roce 2011. Předtím například memoáry Madeleine Albrightové z roku 2003 nebo věčný bestseller Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše s celkovým prodejem kolem 150 000 výtisků“, dodává majitel nakladatelství Práh, spisovatel Martin Vopěnka.

Obě knihy jsou k dostání na webu vydavatelství i v běžné síti e-shopů a kamenných prodejen. Audiokniha na Audioteka.cz a Audiolibrix.cz, e-kniha na webu Kosmas.

Mých tisíc životů

Jean-Paul Belmondo se nikdy nevyhýbal nebezpečí – ať už na křídle letadla nebo střeše auta či metra podstoupil nespočetné riskantní situace. O mnoho let později se jim, stále s jiskrou v oku, směje. Jeho halasné výbuchy smíchu mu vždy pomáhaly ukrývat největší tajemství o jeho životě, rodině, láskách, nezměrných radostech a největších smutcích…

Nyní se rozhodl, že bude vyprávět o všem: o svém dětství poznamenaném válkou, o odhodlané matce, o otcově ateliéru, o svých prvních láskách. Zavede nás do Alžíru, kde prožíval základní vojenskou službu, pozve nás k barovým pultům v ulici Saint-Benoît, kde hýřil se svými životními kamarády Jean-Pierrem Mariellem, Jeanem Rochefortem, Michelem Beaunem, Pierrem Vernierem a Charlesem Gérardem. Jean-Paul Belmondo v této knize poprvé mluví o sobě a ujišťuje nás, že je lepší žít tisíckrát než jednou.

Jean-Paul Belmondo – Mých tisíc životů (biografie)

Formát 135 x 210 mm, 248 stran, pevná vazba

Doporučená cena: 299 Kč

Vydalo nakladatelství Práh, 25. 10. 2017

Belmondo o Belmondovi

Vedle autobiografického vyprávění uspořádal Jean-Paul Belmondo také velkolepý fotografický průřez svým životem. Unikátní fotografie pocházejí jak z jeho osobního archivu, tak  z mnoha desítek světových agentur. Dětství, rodina, ženy, přátelé, děti, filmy a divadlo… Slova a obrazy skládají celou jeho minulost.

Vyrostl v Paříži u své milující a vzdělané rodiny (jeho otec byl známý sochař Paul Belmondo) a byl tak trochu lajdák – v žádné škole dlouho nevydržel. S talentem snad pro všechny sporty se viděl spíš jako boxer. Nakonec se zapsal do divadelních kurzů. Snil o hereckém vzdělání a klasickém repertoáru, ale přístup do chrámu francouzského divadla si musel zasloužit; na divadelní prkna ho vynesla komedie. Právě tam se potkal se svou „partou“ mladých herců, kteří se jeden po druhém stali velkými postavami francouzského divadla. Pak přišel čas prvních filmových rolí. Ale mezinárodní hvězdu a generační ikonu udělal z Belmonda až Godard a francouzská nová vlna.

Belmondo o Belmondovi (fotografická publikace)

Formát 240 x 310 mm, 272 stran, pevná vazba

Doporučená cena: 790 Kč

Vydalo nakladatelství Práh, 25. 10. 2017

Jean-Paul Belmondo se narodil 9. února 1933. Začínal jako divadelní herec a stal se ztělesněním hrdinů nové vlny. Točil s největšími režiséry své doby a během své padesátileté profesní kariéry střídal role ve filmech uměleckých s rolemi v dobrodružných a policejních filmech pro širokou veřejnost. Dohromady více než 80 Belmondových filmů si v kinech nenechalo ujít rekordních 150 milionů diváků.

 

Nakladatelství Práh

Webové stránky a e-shop: www.prah.cz

Facebookový profil: www.facebook.com/nakladatelstvi.Prah

Instagram: www.instagram.com/nakladatelstvi_prah