Bezva ženskou můžete mít na krku už na Valentýna

Bezva ženskou můžete mít na krku už na Valentýna

Bezva ženskou můžete mít na krku už na Valentýna

Ať už svátek zamilovaných slavíte nebo ne, určitě můžete od 13. února potěšit partnera či partnerku filmovou novinkou na DVD, na kterou od podzimu přišlo do českých kin více než 370 tisíc diváků. Petra Hřebíčková a její filmový partner Ondřej Vetchý budou jako ústřední dvojice hledající lásku ve filmu Bezva ženská na krku k dostání u prodejců DVD a na specializovaných eshopech.

Komedie o čerstvě rozvedené Elišce, kterou dá osud dohromady s nerudným hrobníkem Božíčkem, měla premiéru 13. října loňského roku a v režii Tomáše Hoffmana se v ní představili například taky Miroslav Táborský, Jiří Langmajer, Tereza Kostková či Václav Postránecký.

„Je to film o lásce, která lidem může pomoct. Zejména těm, kteří už nemají nebo ztratili chuť, odvahu a sílu věřit, že by jim ještě někdy mohlo být hezky. Díky šťastnému setkání dokážou prožít nejhezčí kus svého života a to v situaci, kdy už tomu ani jeden z nich nevěřil,“ řekl o filmu Ondřej Vetchý. Takže ano, k Valentýnu se těchto 95 romantických minut skvěle hodí.


 
A protože měl tento film u diváků nemalý úspěch, hledali jsem jeho příčiny. Proto jsme provedli ještě před vydáním DVD malý výslech režiséra filmu Tomáše Hoffmana a jeho spoluscenáristy Jiřího Vejdělka. Zde je zápis.

Proč je DVD Bezva ženská na krku ideálním dárkem k svatému Valentýnu?

Jiří Vejdělek: Kolem sv. Valentýna má už každý té dlouhé, studené zimy dost. A pak není nic lepšího, než skočit s nějakou bezva ženskou pod peřinu a další Bezva ženskou si pustit na DVD. Obojí Vás spolehlivě zahřeje.

Tomáš Hoffman: Už od Vánoc se za mnou nenápadně trousí kamarádi a sousedi, aby se ujistili, že Bezva ženská na krku bude na DVD ještě před svatým Valentýnem. Dokonce jsme kvůli nim o několik dní posunuli datum videopremiéry. Každá žena a manželka zvlášť si totiž pochopitelně myslí, že právě ona je ta Bezva ženská. A má pravdu. Je milou povinností a radostí nás mužů je hýčkat a v tomto pocitu utvrzovat. Nedokážu si představit přesvědčivější důkaz lásky, než je náš film na DVD.

Proč je pro smysluplný život důležité mít bezva ženskou na krku?

Tomáš Hoffman: Každý správný chlap potřebuje jednou za čas zachránit před sebou samým. A většinou je to právě nějaká bezva ženská, která si nás vybere a rozhodne se nás zachránit tím, že se nám s láskou pověsí na krk.  Je pozoruhodné, jak skvěle tahle záchranná metoda funguje a někteří z nás, tak jako já, mají to štěstí, jim jejich bezva ženská zůstane viset na krku celý život.

Jiří Vejdělek: Kdekdo z mužů, i když se to třeba stydí přiznat, utržil v lásce nějaké ty rány. Potom je důležité potkat ve správný okamžik tu správnou bezva ženskou, která do nich nepřilévá ocet, ale naopak, se díky ní zahojí.

Jak s odstupem času a teď v zimě vzpomínáte na natáčení v opravdu teplém létě?

Tomáš Hoffman: Dobrá komedie zahřeje lépe než čaj s rumem. Takové letní filmy o lásce jako Bezva ženská na krku fungují pak uprostřed třeskuté zimy jako takové akumulátory pozitivní energie a zásobárna silných emocí.  S každou minutou dobrého filmu je jaro o den blíž.

Jiří Vejdělek: V létě při natáčení jsem si v tom horkém létě přál, aby mi do nápoje přidali víc ledu. Teď když přimrzám na zastávce tramvaje k chodníku a obaluji se rampouchy, rád vzpomínám na to bezva sluncem zalité natáčení.

Kdo vybíral poezii, kterou četl Ondřej Vetchý jako Božíček své filmové partnerce?

Jiří Vejdělek: Pokud už máte to štěstí a bezva ženskou potkáte, tak je potřeba ji získat. Ve scénáři jsem Ondřejovi Vetchému dal na pomoc francouzskou poezii. Konkrétní výběr veršů, které by Petru Hřebíčkovou nalomily, už byla na režisérovi Tomáši Hoffmanovi.

Tomáš Hoffman: Oslovil jsem několik bezva ženských s jednoduchou otázkou:  „Kterého francouzského básníka vám váš vyvolený vášnivě recitoval v originále během prvního rande?“ a odpovědi se překvapivě shodovaly: Francois Villon! Volba básníka je tedy podložena reálnými zážitky skutečných žen a dívek.

Film ukazuje i to, že láska umí léčit a pomáhá překonávat dávné i nedávné křivdy. Máte takovou zkušenost? Nebo: myslíte si, že to takto snadno funguje i mimo film?

Tomáš Hoffman: Bohužel musím přiznat, že reálný život zatím za filmem pokulhává. Naštěstí je tu Oscar Wilde a jeho slavný citát: „Život napodobuje umění.“ V praxi to znamená, že je třeba točit co nejvíc pozitivních a pohodových filmů, které pak donutí realitu, aby se ohnula a přizpůsobila našim citům.

Bezva ženská na krku

 
Infinity Prague, CinemArt, ČR, 2016

Režie: Tomáš Hoffman

Scénář: Jiří Vejdělek, Tomáš Hoffman, Martin Horský

Kamera: Jan Drnek

Hrají: Ondřej Vetchý, Petra Hřebíčková, Miroslav Táborský, Jiří Langmajer, Tereza Kostková, Václav Postránecký

Žánr: komedie

OD TVŮRCŮ KOMEDIE ŽENY V POKUŠENÍ

Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je na plný úvazek milující manželkou charismatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer). Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádá o rozvod. Když nový život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce.

Rázovitý a hyperaktivní starosta (Miroslav Táborský) nastěhuje Elišku do jednoho domu s nerudným Božíčkem (Ondřej Vetchý), který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s „ženskejma definitivně skončil“. Jeho jízlivost a hulvátství může trumfnout snad jen jeho povolání – Božíček pracuje ve vesnici jako hrobník. Eliška má ovšem na chlapy také momentálně spadeno, takže si rozhodně nenechá nic líbit…

Jazykové verze: česká

Titulky: anglické, české pro neslyšící

Délka: 95 min

Bonusy na DVD:

  • Fotogalerie
  • Trailer
  • Plakát

Termín vydání: 13.2. 2017
Doporučená cena: 199,- Kč