Bauhaus-Jaká podlaha je nejlepší? Pro každou místnost jiná!

Bauhaus-Jaká podlaha je nejlepší? Pro každou místnost jiná!

Bauhaus-Jaká podlaha je nejlepší? Pro každou místnost jiná!

Jaká podlaha je nejlepší? Pro každou místnost jiná!

Praha, 24. 2. 2021 – Při vstupu do místnosti si jí možná nevšimnete jako první, přesto vytváří celý ráz interiéru. Má vliv na atmosféru domova, jeho barevné ladění i vzdušnost. Řeč je o podlaze, zásadním, ale mnohdy opomíjeném prvku domácnosti. Pokud zvažujete její výměnu, myslete hned na několik základních faktorů. „Výběr podlahové krytiny by měl odpovídat funkci a stylu dané místnosti, vašemu vkusu, ale také způsobu života,“ vysvětluje Michal Vávra, odborník ze společnosti BAUHAUS s tím, že možnosti podlahových krytin jsou dnes široké, a to jak ve funkčnosti a vlastnostech, tak designu. „Stále oblíbenější jsou ekologické, plně recyklovatelné a certifikované podlahy, které jsou k dostání v mnoha provedeních – od klasického dřeva přes vinyl až po laminátové podlahy,“ upozorňuje Michal Vávra z BAUHAUSU. V českých domácnostech stále zůstávají oblíbené laminátové a vinylové podlahy, ale i klasické lino neboli PVC. „Stále častěji se však setkáváme s požadavkem na udržitelnější a ekologičtější variantu. Jistotu původu podlahové krytiny tak máte například díky certifikacím, které zaručují kvalitu krytiny i její zdravotní nezávadnost a bezpečnost,“ potvrzuje odborník ze společnosti BAUHAUS a vysvětluje, že každá z nabízených podlahových krytin má své plusy a mínusy a je proto vhodná do různých místností v domácnosti.
Laminát vydrží prakticky vše – ideální řešení pro obývací pokoje
Jednou z nejvíce zatěžovaných podlah z celé domácnosti je bezesporu ta v obývacím pokoji. Je proto důležité, aby měla dlouhou životnost bez opotřebení, snadno se udržovala, byla odolná proti nárazům i oděru. Všechny tyto požadavky spolehlivě splňují laminátové podlahy, jejichž výhodou je také široký výběr dekorů, včetně stále moderních dřevěných nebo kamenných, ale i jednoduchá a rychlá pokládka a cenová dostupnost.

Laminátová podlaha Logoclic Edition Vinto v dubovém dekoru dokonale imituje parketovou podlahu. Ušlechtilý povrch s kvalitní strukturou dodává podlaze nádech přírody. Jednoduchý zacvakávací systém zrychluje pokládku, kterou díky tomu zvládne prakticky každý. Rozměry: 1285 x 192 x 8 mm. Cena: 239 Kč/m2.
„Z těchto důvodů po laminátové podlaze české domácnosti sahají nejčastěji, a to nejen v obývacích pokojích, ale například také v chodbách či pracovnách. I zde je však možné zvolit ekologičtější variantu. Například laminátové podlahy z kolekce BAUHAUS Logoclic edition disponují certifikací PEFC, která zaručuje kvalitu a původ použitého dřeva, ale i jeho šetrnou těžbu a zpracování. Další vyhledávanou certifikací je Modrý anděl, nejstarší ekologická značka, která se uděluje produktům šetrným k životnímu prostředí, které splňují přísné zdravotní a bezpečnostní standardy,“ říká Michal Vávra.
Vysoce hygienický vinyl pomůže udržet čistotu v kuchyni i jídelně
Od podlahy v kuchyních očekává člověk především jednoduchou údržbu, vysoký hygienický standard, ale i odolnost vůči vlhkosti a případným pádům. Klasický vinyl je proto ideální volbou. „Možnosti vinylu jsou neuvěřitelně široké, k dostání je totiž v obrovské škále vzorů, dekorů a struktur, ale i formátech a každý si tak jistě vybere tu pravou pro svou domácnost. Vinylové podlahy, prodávané pod značkou b!design jsou navíc 100% recyklovatelné, což je u vinylových podlah výjimka,“ uvádí další benefity vinylových podlah Michal Vávra ze společnosti BAUHAUS s tím, že v kuchyni jistě oceníte absolutní odolnost proti vlhkosti a vodě.
Vinylová podlaha b!design Clic Dub Colonial imituje přírodní vzhled dřeva. Jejími benefity jsou vysoká odolnost vůči oděru i vlhkosti, protože její povrch není porózní. I díky tomu se snadno udržuje a vy tak budete mít dokonalou kontrolu nad čistotou vaší domácnosti. Rozměry: 1210 x 190 x 4.2 mm. Cena: 629 Kč/m2.

Přírodní materiály do útulné ložnice
Ložnice je místem odpočinku, je zde kladen velký důraz na útulnost a příjemnou atmosféru, kterou pomohou dotvořit přírodní prvky včetně podlahy z masivního dřeva či parket. Dřevěná podlaha je příjemně teplá při dotyku bosou nohou, tlumí kroky a je ze 100 % ekologická. Přestože se jedná o podlahu citlivou na vlhkost a teplotu, disponuje při správné péči dlouhou životností a je možné ji až 2x zbrousit a obnovit tak její vzhled.
Dřevěná podlaha z dubu Nero zaujme tradičním vzhledem klasických venkovských prken. Tmavě hnědý barevný odstín oslní jak v malé místnosti, tak i na velké ploše. Povrch je ručně hoblovaný a zušlechtěný odolným přírodním olejem. Rozměry: 1860 x 189 x 15 mm. Cena: 1 099 Kč/m2.Inovativní tvrzený vinyl je v dětském pokoji nedocenitelný
Kde jinde dbát na nejvyšší možnou zdravotní nezávadnost materiálu než právě v dětském pokoji. Inovativní tvrzený vinyl je skvělou variantou, která neobsahuje PVC ani změkčovadla a je tak stoprocentně bezpečná i pro nejmenší obyvatele domácnosti. Mezi hlavní přednosti tvrzeného vinylu patří vedle ekologického faktoru a 100% recyklovatelnosti také její snadná údržba, odolnost a vodotěsnost, což je v dětském pokoji nutností, ale také hypoalergenní vlastnosti. Neokoukané dekory a autentická struktura jsou pak jen dalším bonusem, stejně jako antibakteriální povrch u vybraných modelů.
Designová podlaha b!design Aqua Blue Sumatra neobsahuje PVC ani změkčovadla a je proto vhodná do domácností, které dbají zvýšeného důrazu na vysoké zdravotně bezpečnostní standardy. Podlaha z tvrzeného vinylu je zároveň 100% recyklovatelná a pyšní se dlouhou životností. Rozměry: 1290 x 203 x 4,5 mm. Cena: 655 Kč/m2.
Specifika koupelny: odolnost proti vlhkosti i vodě
Keramické obklady a dlažba jsou v koupelně běžným a lety prověřeným standardem. V současné době ale trendy a moderní technologie dovolují využívat i další podlahové krytiny, které jsou vysoce odolné vůči vlhkosti a vodě. „Vhodný je například nový druh voděodolných laminátových podlah ze série Aquaprotect, které disponují technologií ochrany proti vodě i vlhkosti, a navíc jsou k dostání v mnoha barevných a designových variantách,“ upozorňuje Michal Vávra, který doplňuje, že tento druh podlahové krytiny je vhodný i pro kombinaci s vodním podlahovým vytápěním, prvkem, který v koupelně každý ocení: „Obzvlášť u koupelnových krytin dbejte na to, aby byly kompatibilní s podlahovým vytápěním, které máte doma. V případě, že váháte, obraťte se na odborníky, kteří vám rádi s výběrem pomohou.“

Technologie O.R.C.A. Moisture Defense Aquaprotect zajistí, že vaše nová prémiová podlaha LOGOCLIC Aquaprotect Laminate bude extrémně odolná proti vodě, vlhkosti, ale i oděru a poškrábání. Ekologická podlaha neobsahuje žádná změkčovadla ani PVC a bude tak dokonalým prvkem ve vaší domácnosti. Rozměry: 1285 x 192 x 8 mm. Cena: 399 Kč/m2.
Nezapomínejte, že podlaha je dlouhodobá investice. „Nebudete ji vyměňovat každých 5 let, a proto byste se nad jejím výběrem měli opravdu zamyslet a zvolit takovou, která vyhoví všem vašim potřebám,“ uzavírá Michal Vávra s tím, že odborníci ze společnosti BAUHAUS jsou připraveni pomoci s výběrem té nejvhodnější podlahy na míru každé domácnosti.
O společnosti
První odborné centrum BAUHAUS bylo otevřeno na jaře roku 1960 v německém Mannheimu. Od té doby se stal BAUHAUS tradičním místem pro nákup všeho potřebného pro dílnu, dům i zahradu. Miliony zákazníků najdou pod jednou střechou 15 oddělení a díky tomu šetří nejen čas, ale i peníze a starosti spojené se sháněním všech nezbytností.
V České republice je BAUHAUS otevřen zákazníkům již od roku 1993 a aktuálně najdete jeho prodejny v 5 městech po celé České republice.  Společnost se mimo jiné angažuje v mnohých CSR aktivitách, dlouhodobě svou pomoc směřuje k dětským domovům a nadačním fondům pro děti a hendikepované, ale i nemocnicím. BAUHAUS stále více dbá na životní prostředí, a proto spolupracuje na vývoji udržitelných alternativ nabízených produktů. V letošním roce se BAUHAUS v České republice zaměří také na potřebnou obnovu lesů a další proekologické aktivity.
www.bauhaus.cz