Augustová i Železný pomohli vybrat přes 8 milionů

Augustová i Železný pomohli vybrat přes 8 milionů

Augustová i Železný pomohli vybrat přes 8 milionů

Augustová, Písařovicová, Železný i Bernatský pomohli vybrat přes osm milionů korun

Jubilejní pětadvacátý ročník Adventních koncertů přinesl jeden z největších výtěžků této sbírky v historii. Neziskové organizace si díky ní rozdělí rekordní částku, téměř osm a půl milionu korun. Slavnostní předávání šeků i atmosféru loňských koncertů připomene speciální pořad, který Česká televize odvysílá v sobotu 16. dubna na programu ČT1.

 

„Adventní koncerty jsou vůbec nejstarším charitativním projektem České televize. O to větší máme radost, že i po pětadvaceti letech fungování sbírky jí zůstávají věrní nejen její tradiční diváci, ale přibývají i noví dárci. Hlavně díky nim letos můžeme každé ze čtyř vybraných organizací, které loňské Adventní koncerty podpořily a které se specializují na tolik potřebnou oblast sociální a zdravotní péče, pomoci částkou přesahující dva miliony korun,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Výtěžek z Adventních koncertů si mezi sebou rozdělí rovným dílem čtyři neziskové projekty. Přes dva miliony korun získají poskytovatel sociálních služeb pro lidi s tělesným a kombinovaným postiženým Asistence o. p. s. – Praha, neziskové zařízení pro seniory Domov u zámku ve Chvalkovicích na Hané, společnost poskytující hospicovou péči dospělým i dětem Mobilní hospic Ondrášek – Ostrava a Domov sv. Vincenta de Paul – Dolní Podluží, který se zaměřuje na handicapované matky s dětmi.

 

Pořad mapující Adventní koncerty 2015, jež se loni poprvé nevysílaly pouze v televizi, ale byly živě přenášeny i na vánočních trzích v Brně a Ostravě, a do nichž se premiérově zapojili také osobnosti České televize Daniela Písařovicová, Marcela Augustová, Jakub Železný a Vojtěch Bernatský, kteří navštívili vybrané organizace, odvysílá ČT1 v sobotu 16. dubna od 8:00 hodin.