Audioknižní vzpomínka na Miroslava Horníčka

Audioknižní vzpomínka na Miroslava Horníčka

Audioknižní vzpomínka na Miroslava Horníčka

Vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis, a.s. představuje audioknižní vzpomínku na Miroslava Horníčka. Dvě setkání s Ondřejem Suchým a publikem v šemanovickém společenském minicetru Nostalgická myš při natáčení pořadů Nostalgické muzeum zábavy.

 

CD MIROSLAV HORNÍČEK V ŠEMANOVICÍCH  
CR0965-2, EAN 8590236096523, CD 199 Kč
Celkový čas 71:07
Průvodní slovo Ondřej Suchý


1. 12. února 1998………………………. 35:12
2. 24. září 1998…………………………… 35:52Když v polovině devadesátých let vzniklo v Šemanovicích u Kokořína společenské mini centrum nostalgie, začal zde od roku 1997 natáčet Český rozhlas pořady s názvem Nostalgické muzeum zábavy. Dodnes se zde tyto veřejné nahrávky natáčejí jako Nostalgické muzeum Ondřeje Suchého. Skutečnost, že byl v roce 1998 mistr slova Miroslav Horníček ochoten přijet se k nám pobavit – jak říkal: „Přijel jsem pobejt“ –, byla pro nás tehdy opravdu velká událost.
Proto jsem se na tato dvě setkání před rozhlasovými mikrofony v sálku zaplněném do posledního místečka připravoval velmi důkladně. Přátelství, které mezi námi vzniklo (a na jehož konci mě Miroslav Horníček požádal, abych jej oslovoval křestním jménem), bylo pro jeho zhoršující se zdravotní stav krutě krátké… Bylo mi velkou ctí. Setkání s Miroslavem Horníčkem se stala jedním z mých velkých životních zážitků!

Ondřej Suchý

Miroslav Horníček na Radioteka.cz

Foto Milan Richtermoc