Andrea Kalivodová podpoří koncertem příbramský spolek

Andrea Kalivodová podpoří koncertem příbramský spolek

Andrea Kalivodová podpoří koncertem příbramský spolek

Andrea Kalivodová podpoří koncertem příbramský spolek

Operní pěvkyně Andrea Kalivodová bude hlavním hostem již třetího Vánočního benefičního koncertu, který se uskuteční v úterý 7. prosince 2021 v kostele sv. Jakuba v Příbrami. Spolu s ní vystoupí zpěvačky Jana Koptová, Valentina Vlková a také několik příbramských pěveckých hvězd. Akci pořádá spolek RADOST příbramáčkům ve spolupráci s projektem Žena regionu a s podporou Města Příbram, Nadace Karla Janečka a Městského kulturního centra Příbram. Vstupné je 450 korun.

„Výtěžek koncertu využijeme na zajištění chodu spolku, zejména pak na doplacení nájmu prostor, ve kterých máme pro naši činnost zázemí,“ uvedla zakladatelka spolku Jana Havelková Puklová. „Od Středočeského kraje jsme bohužel dostali pouze třetinu z žádané částky. Peníze ze vstupného na koncert ale využijeme i na pokrytí nákladů spojených s provozem potravinové pomoci,“ dodala. Především staří lidé a maminky samoživitelky neměli totiž možnost, jak se pro nezbytné potraviny dostat. Spolek jim je proto rozvážel sám.

Spolek RADOST příbramáčkům se již několik let snaží pomáhat dětem v dětských domovech a ze sociálně slabých rodin, dále pak rodinám, které postihla nějaká tragická událost, seniorům v pečovatelských domech a domovech důchodců, lidem bez přístřeší a také rodinám s vážně nemocnými dětmi. Zakladatelka spolku Jana Havelková Puklová se, mimo jiné, stala před dvěma lety i vítězkou celostátního finále soutěže Žena Regionu. „Cílem našeho projektu Žena regionu je nejen vyhledávat a popularizovat výjimečné ženy v krajích České republiky, ale také je vzájemně propojovat a podporovat v jejich činnosti,“ vysvětlila podporu benefičního koncertu ze strany projektu Žena regionu jeho výkonná ředitelka Marie Heřmánková.