Akce v Luxoru - Jakub Szántó, švédská hvězda David Lagercrantz, Vojtěch Bernatský a další

Akce v Luxoru - Jakub Szántó, švédská hvězda David Lagercrantz, Vojtěch Bernatský a další

Akce v Luxoru - Jakub Szántó, švédská hvězda David Lagercrantz, Vojtěch Bernatský a další

Akce v Paláci knih Luxor 

Září 2019PONDĚLÍ 2. 9. od 17 hodin
Josef Kubáník Poslední deník Květy Fialové
Knihu věnovanou výrazné herečce a osobnosti Květě Fialové pokřtí nadaný herec a hudebník Ondřej Brzobohatý a Zuzana Hášová, dcera Květy Fialové. Květa Fialová. Pro některé charismatická dáma se zvláštním tajemstvím v očích, pro jiné jízlivá komentátorka s kousavým humorem, pro další pokorná žena, se kterou se život nemazlil a ona přesto dokázala stárnout s elegancí a noblesou. Co z toho je vlastně pravda? Jaká byla jedna z nejoblíbenějších českých hereček ve skutečnosti?

STŘEDA 4. 9. od 17 hodin
Petr Macek 1989 očima 30 slavných osobností
Kmotry knihy budou Barbora Kodetová Šporclová a Jan Potměšil.
Tato kniha není učebnicí historie. Nehodnotí, jen zaznamenává. 30 let po sametové revoluci vzpomíná na osudné události 30 osobností ze světa kultury. Kniha nabízí mozaiku příběhů, dojmů a emocí. Co si tehdy mysleli? V co věřili? Jaká měli očekávání? Tomáš Töpfer, Jan Hrušínský, Michal Suchánek, Hana Zagorová a další. Takové jsou jejich vzpomínky…

ČTVRTEK 5. 9. od 17 hodin
Patrik Ulrich Jiří Hubač: Šlechtic příběhů
Knihu pokřtí herečka Jiřina Bohdalová a herec Jiří Bartoška.
Celovečerní filmy Babí léto, Fany nebo Učitel tance. Oblíbené seriály Sanitka a Dobrá voda. Televizní filmy Ikarův pád, Tažní ptáci či Nezralé maliny. Všechna tato díla mají jednoho společného jmenovatele, a tím je scenárista Jiří Hubač (1929–2011) – autor divadelních her, filmových scénářů a celé řady televizních adaptací. Jehož díla patří do zlatého fondu české televizní i divadelní tvorby. Tato kniha představuje Jiřího Hubače nejen jako scenáristu a dramatika, ale i jako člověka.

STŘEDA 11. 9.
od 17 hodin - Vojtěch Bernatský Dvojtáta
Oblíbený sportovní moderátor Vojtěch Bernatský představí humornou knihu plnou slastí i strastí rodičovského života. Knihu pokřtí herečky Eva Holubová,
Naďa Konvalinková a Andrea Kerestešová Růžičková.
od 18:30 - Dara Rolins - Diář Rok podle Dary 2020

ČTVRTEK 12. 9. od 18 hodin
Mike Perry Hotel Sen, pokoj 36
Odvážná až drásavá výpověď o lásce i složitostech vztahů po změně pohlavní identity. Jaký vlastně bude život po přeměně? Je možné, aby muž po padesátce v konečně správné identitě obstál ve světě biologických samců a naplnil svou celoživotní touhu po lásce? Takové a další otázky si klade Mike Perry ve volném pokračování autobiografického románu Klec pro majáky. Hosty budou Mirek Kovařík a Martin Vopěnka.

STŘEDA 18. 9. od 17 hodin
David Lagercrantz – autogramiáda
Švédský novinář a spisovatel David Lagercrantz v roce 2015 napsal pokračování celosvětového fenoménu Milénium Stiega Larssona. Knih ze série Milénium se prodalo už přes 100 milionů po celém světě. My máme to štěstí, že její závěrečný díl, knihu Dívka, která musí zemřít, v Praze osobně představí právě David Lagercrantz!

ČTVRTEK 19. 9. od 17 hodin
Karel Voříšek Žij teď: Cesta za ajurvédou
„Život je tak jednoduchý, komplikujeme si ho jen my sami.“ Karel Voříšek vyrazil na jih Indie za ajurvédou, vědou o životě. Při svém putování odkrývá její tajemství. Od výborného jídla, přes tajemné léčení až po zklidňující meditace. S nadhledem popisuje svoji občas nesnadnou cestu poznávání sebe sama. ÚTERÝ 24. 9. od 17:00 hodin Monika Wurmová Pákistánská pomsta Spalující vášeň i nenávist v záhadném Pákistánu.

ÚTERÝ 24. 9. od 17:00 hodin
Monika Wurmová Pákistánská pomsta
Spalující vášeň i nenávist v záhadném Pákistánu.STŘEDA 25. 9. od 16:30 hodin
Jaromír Marek Drama zvané brexit
Odchod Spojeného království z Evropské unie patří k nejdramatičtějším momentům začátku 21. století. Trvá už tři roky a zatím není jasné, kdy a jak se odehraje. Byl opravdu nevyhnutelný? Proč se Britové rozhodli odejít z Evropské unie? A jak se na tomto rozhodnutí podepsala migrace ze střední a východní Evropy? Kmotrem knihy bude generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a britský velvyslanec Nick Archer.

ČTVRTEK 26. 9.
od 16 hodin Kalendář pro Světlušku 2020
od 18 hodin Andrea Pilařová Belotsvetová Hudba absolutna

Akce na jiných místech nebo pobočkáchSTŘEDA 4. 9. od 18:00 hodin, ANEŽSKÝ KLÁŠTER
Jakub Szántó za oponou války – beseda a autogramiáda
Jaké je to být svědkem pohnutých událostí jako profesionální novinář i jako obyčejný člověk a otec rodiny? Kniha Za oponou války je jedním takovým svědectvím. Besedu s Jakubem Szántó, válečným reportérem, zahraničním zpravodajem ČT na Blízkém východě a autorem jmenované knihy, uvedeme ve spolupráci s knihkupectvím Luxor.

ÚTERÝ 17. 9. od 18:00 hodin, OC NOVÝ SMÍCHOV
Veronika Rei Zbožňuju tě navždy
Příběhy inspirované životem - o vztazích, pohádkách, lásce i pokušení, ale také o cestování, hledání vlastní sebedůvěry, hraní na housličky a sbírání odvahy napsat knížku.