7. listopadu premiéra hry Petera Handkeho Sebeobviňování

7. listopadu premiéra hry Petera Handkeho Sebeobviňování

7. listopadu premiéra hry Petera Handkeho Sebeobviňování

Společnost Franze Kafky

dává příležitost mladým divadelníkům

V pátek 7. listopadu 2014

pořádá premiéru hry Petera Handkeho Sebeobviňování

 

Divadelní představení nejmladší tvůrčí generace je vedle studentské literární soutěže Cena Maxe Broda dalším projektem Společnosti pro mladou generaci. Markéta Mališová, ředitelka CFK, vyjednala volné právo na užití textu přímo u rakouského dramatika a spisovatele Petera Handkeho, který je jedním z nositelů mezinárodní literární Ceny Franze Kafky (2009) udělované Společností od roku 2001.

Handkeho „mluvené“ hry, se ujal režisér Ondřej Škrabal a skupina mladých umělců z uskupení BodyVoiceBand. Experimentální text sleduje jeden  ze základních kafkovských pocitů. „Sebeobviňování jako dekonstrukce příběhu. Sebeobviňování jako rekonstrukce vlastního příběhu. Je možné se o sobě dozvědět pravdu?“

Handkeho text Sebeobviňování přeložila Jitka Bodláková, upravil jej a režíruje Ondřej Škrabal (který se před dvěma roky sám úspěšně zúčastnil soutěže Cena Maxe Broda). Hrají: Vojtěch Bartoš, Tereza Krippnerová, Marek Mikulášek a Ondřej Vacke. Jejich zpracování bude mít premiéru v pátek 7. listopadu v 19.00 v sále Společnosti Franze Kafky, Široká 14, Praha 1.