420PEOPLE vstupují do nového roku vystoupeními doma i v Evropě

420PEOPLE vstupují do nového roku vystoupeními doma i v Evropě

420PEOPLE vstupují do nového roku vystoupeními doma i v Evropě

420PEOPLE vstupují do nového roku vystoupeními doma i v Evropě

Začátek letošního roku špičkový taneční soubor 420PEOPLE prožívá ve Francii na dvoutýdenní tvůrčí rezidenci v Centre Agora pod křídly festivalu Montpellier Danse, v únoru odehraje tři vystoupení na tuzemských scénách a v březnu se vydá na prestižní mezinárodní festivaly do Německa, Finska a Srbska.

 

Phrasing the Pain, pohybová analýza bolesti, kterou souboru na míru ušila vlámská inovátorka Ann Van den Broek (držitelka nejprestižnější holandské taneční ceny Zwaan 2008 a 2015), je na programu divadla Ponec 8. února od 20.00. Repríza inscenace Peklo – Dantovské variace, inspirované Božskou komedií Dante Alighieriho, bude k vidění 16. února od 20.00 v Experimentálním prostoru NoD v Dlouhé ulici v centru Prahy. Vzrušující spojení tance a činohry je výsledkem spolupráce protagonistů 420PEOPLE Nataši Novotné a Václava Kuneše, režiséra Jana Nebeského, herce Davida Prachaře a scenáristky a herečky Lucie Trmíkové. Nejnovější inscenace 420PEOPLE A Dance Tribute to Ping Pong neboli Taneční pocta ping pongu zaplní prostor Jatka78 v pražských Holešovicích 19. února od 19.30. Netradiční taneční ztvárnění stolního tenisu Jo Strømgrena, uměleckého šéfa norské Jo Strømgren Kompani, soubor nastudoval pod jeho vedením ve spolupráci s festivalem TANECVALMEZ.

 

A na závěr malá „jarní“ ochutnávka: V dubnu se příznivci 420PEOPLE dočkají premiéry nové choreografie obou klíčových osobností souboru, Václava Kuneše i Nataši Novotné. Jejich nová díla budou poprvé uvedena ve společném večeru s názvem Paradiso 14. dubna na Jatkách78.

 

420PEOPLE

V roce 2008 spojila Natašu Novotnou a Václava Kuneše, bývalé členy Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána, touha vybudovat v domovské Praze svůj vlastní soubor současného tance. Tak vznikla značka 420PEOPLE, která dnes zaštiťuje celoroční umělecký provoz s téměř padesáti představeními v České republice a zahraničí ročně. Krom autorské tvorby Kuneše a Novotné je nedílnou součástí fungování souboru spolupráce se světovými jmény choreografické scény, mezi něž jednoznačně patří J. Kylián, C. Pite, S. Teshigawara, S. Takeuchi, A. Van den Broek, M. Schumacher nebo J. Strømgren. V České republice spolupracují s kolegy/němi napříč žánry, od herectví (David Prachař), po divadelní režii (Jan Nebeský), hudbu (Orchestr Berg, Filip Jelínek, Please the Trees) nebo módní design (Eva Brzáková, CHATTY, Josefina Bakošová).

Soubor se se těší podpoře Ministerstva kultury ČR a Hlavního města Prahy, od roku 2009 pak také významné podpoře Nadace BNP Paribas.