Zřejmě nejoblíbenější sbírka povídek Agathy Christie vychází jako audiokniha!

Zřejmě nejoblíbenější sbírka povídek Agathy Christie vychází jako audiokniha!

Zřejmě nejoblíbenější sbírka povídek Agathy Christie vychází jako audiokniha!

Zřejmě nejoblíbenější sbírka povídek Agathy Christie vychází jako audiokniha! Ve dvou verzích - běžné a dárkové!


V mistrném podání Ladislava Freje si můžete téměř deset hodin vychutnávat poslech jedné z nejoblíbenějších knih královny detektivek Agathy Christie.
Nelichotivý rozdíl mezi představou antického hrdiny Herkulese a skutečným vzezřením nositele jeho jména, vyprovokuje malého, podsaditého belgického detektiva k vyřešení 12ti případů, ve kterých dokáže, že si s bájným hrdinou nezadá.

Agatha Christie dala v kolekci povídek „Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota“ prostor nejen důmyslným zápletkám, ale i jemně poťouchlému humoru. Neskromného detektiva totiž často nechává řešit úkoly, nad kterými dříve ohrnoval nos.
Například povídka „Nemejský lev“ se začíná odvíjet jako fádní pátrání po ztraceném psovi. Poirota však zaujme drobný, psychologický moment – o pomoc nežádá zhýčkaná majitelka, ale její příkrý manžel.
Augiášovým chlévem“ je pak prostředí vrcholné politiky, kde je potřeba zamést pod koberec finanční skandál. Jako „Stymfalští ptáci“ se slibnému anglickému gentlemanovi na přímořské dovolené jeví dvě záhadné polské dámy, jako pravého původce zla však Poirot odhaluje jiného pachatele. V příběhu „Krétský býk“ zase díky nešťastné snoubence odhalí belgický detektiv dávné rodinné tajemství i teprve chystanou vraždu.
Povídková kolekce vychází v běžném, uživatelském digipacku a také v exkluzivním dárkovém balení. Krabička se sametovým povrchem
a speciálním mechanismem, který při otevření „sám nabídne“ CD uživateli, připomíná knihu a to, že první dáma (nejen) britské detektivky může být také chloubou knihovny.

 

Agatha Christie (1890 – 1976) – britská autorka se proslavila po celém světě svými detektivními romány, povídkami a divadelními hrami. Kromě 66ti detektivních románů a 14ti povídkových sbírek, napsala pod pseudonymem Mary Westmacott i šest romanticky laděných románů. Je zapsána v Guinnessově knize rekordů jako nejprodávanější spisovatel všech dob, s přibližně dvěma miliardami prodaných knih. Údajně je také nejpřekládanější samostatným autorem na světě, její knihy vyšly ve 103 jazycích.

 

Ladislav Frej (1941) je přední český herec. Prosadil se ve filmu, v divadle a je také výrazný rozhlasový herec a dabér. Třináct let svůj hlas propůjčoval např. vrchnímu inspektorovi Barnabymu z populárního seriálu detektivek Vraždy v Midsomeru.

Recenze: Tomáš Macháček, Naposlech.cz:

Do role vypravěče se rozhodla obsadit Ladislava Freje, který zrovna nepůsobí jako poirotovský typ. Nejpozději během první kapitoly si vás však určitě svým projevem získá. Ve více než deseti hodinách rozehrává téměř vícehlasou dramatizaci, když klade velký důraz na ztvárnění charakterů jednotlivých postav. Pečlivě zvolil rozličné způsoby interpretace pro komornou, aristokrata, milionáře i policistu. Herculu Poirotovi přisoudil civilní projev, což může bez náznaku typického francouzského přízvuku působit nezvykle, zato však spolehlivě poznáte, kdy mluví detektiv a kdy ostatní postavy, které Frej naopak kontrastně přibarvuje. V partech ruské hraběnky nebo amerického turisty vkládá do řeči přesnou nápodobu přízvuku a specifické výslovnosti tak, že neváháte ani chvíli nad původem těchto osob. Drobnou zvukařskou výpomoc získal interpret při telefonických hovorech, které jsou modulací odlišeny od běžné konverzace. Tvůrcům se tak podařilo dát dohromady nahrávku s neobvykle rozmanitými až žonglérskými způsoby práce s hlasem.
Pokud si myslíte, že jsou audioknihy nudné a monotónní, Ladislav Frej vás přesvědčí o opaku.

Agatha Christie: Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota. Tucet detektivních příběhů s prologem
Přeložila: Věra Šťovíčková-Heroldová
Čte: Ladislav Frej
Úprava a režie: režie: Michal Bureš
V roce 2015 vydává Kristián s.r.o. ve spolupráci s S Pro Alfa CZ, a.s.
Download MP3 – 229,-
CD, digipack – 369,-
CD, luxusní edice – 399,-
Celkový čas: 9 hodin 52 minut