Žranice v DISKu

Žranice v DISKu

Žranice v DISKu

ŽRANICE PODLE BONDYHO: V DISKU OTEVŘOU MASORÁJ

/Praha, 26. 10. 2017/ Nikdy neinscenovaná hra Egona Bondyho Ministryně výživy se sta-la inspirací pro třetí absolventskou inscenaci studentů 4. ročníku herectví katedry čino-herního divadla DAMU. Hru s názvem Žranice připravili studenti 5. ročníku režie Adam Skala a Kamila Krbcová, kteří se zhostili i režie a dramaturgie projektu. Autoři se kromě díla filosofa a dramatika Bondyho inspirovali i filmem Velká Žranice Marca Ferreriho nebo dramatickými díly českých surrealistů. Ve dvojí premiéře uvede inscenaci s názvem Žranice ve dnech 16. a 17. listopadu divadlo DISK.


„Myslíte, že někoho zajímá historie? Leda by byla obalená slaninou a nacpaná do střívka.“

21. století je stoletím konzumu, přesycení vjemy a věcmi. Plnění se. Obžerství. Autorský text rozvíjí Bondyho myšlenky, hledá a pojmenovává hybris 21. století. Je válka, je hlad, lidé umí-rají, lidé se množí, je válka, je větší hlad, lidé se množí víc a víc. Prezident zřídí ministerstvo výživy lidu a jmenuje jeho první Ministryni. A společně vyřeší problémy lidstva otevřením Masoráje, enormní továrny, která vymaže slovo hlad ze slovníků. Jenže - je mír, lidi se množí a nic netrvá věčně.


Apokalyptická sci-fi s komiksovými prvky. Inscenace vznikla za podpory nadace ŽIVOT UMĚLCE.

INSCENAČNÍ TÝM:

Režie: Adam Skala
Dramaturgie: Kamila Krbcová
Asistent režie: Kateřina Popiolková
Scénografie: Tereza Gsöllhoferová
Kostýmní výtvarnice: Eva Justichová
Choreografie: Sára Halušková
Hudba: Jan Šikl
Produkce: Alžběta Hocková, Marianna Cimburová, Helena Bartošová

HRAJÍ STUDENTI 4. ROČNÍKU KATEDRY ČINOHERNÍHO DIVADLA

Denisa Barešová, Kryštof Bartoš, Filip Březina, Jindřiška Dudziaková, David Kozák, Magdale-na Kuntová, Anna Peřinová, Vladimír Pokorný, Vojtěch Vodochodský, Martin Satoranský j.h.


PEDAGOGICKÉ VEDENÍ ROČNÍKU
prof. PhDr. Daria Ullrichová, MgA. Jan Nebeský, MgA. Jan Bažant Ph.D., MgA. Michal Láz-ňovský Ph.D.

Veřejná generální zkouška: 15. 11. v 11:00
1. premiéra 16. listopadu 2017 od 19:30 v divadle DISK
2. premiéra 17. listopadu 2017 od 19:30 v divadle DISK
Nejbližší reprízy: 27., 30. 11. a 7., 18. 12. v 19:30

Vstupenky jsou k dostání buď online na www.divadlodisk.cz nebo v pokladně divadla (ve všední dny od 16:00 do 19:30 a o víkendu vždy hodinu před představením). Základní vstupné je 120,- Kč a zvýhodněné vstupné je 90,- Kč (pro studenty, seniory a ZTP).