Zraněná srdce s Keirou Knightley

Zraněná srdce s Keirou Knightley

Zraněná srdce s Keirou Knightley

Zraněná srdce

(The Aftermath)

Premiéra: 28.3. 2019

Twentieth Century Fox

USA / Velká Británie / Německo, 2018

Režie: James Kent

Scénář: JoeShrapnel, Anna Waterhouse, RhidianBrook (předloha)

Kamera: Franz Lustig

Hudba: Martin Phipps

Hrají: Keira Knightley, Alexander Skarsgård, Jason Clarke, Flora Thiemann

Jedna žena a dva muži ve válkou zničeném městě. KeiraKnightley v roli spořádané manželky britského důstojníka přijíždí do vybombardovaného Hamburku, kde se střetává nejen s následky válečných hrůz, ale i s pohledným německým vdovcem.

Poválečné Německo v roce 1946. Rachael Morgan (KeiraKnightley) přijíždí do ruin rozbombardovaného Hamburku, aby se setkala se svým manželem Lewisem (Jason Clarke), britským plukovníkem, který je pověřen obnovou zničeného města, v němž stále vládne chaos a beznaděj. Ve chvíli kdy se vydají do svého nového domova, Rachael je nepříjemně překvapena nečekaným rozhodnutím, které Lewis udělal – dům budou sdílet s jeho předchozím německým vlastníkemStefanemLubertem(Alexander Skarsgård) a jeho dospívající dcerou Fredou (Flora Thiemann).

Rachael ztratilaběhem války syna při německých náletechna Londýn, a tak vnímá soužití s nedávným nepřítelem jako nemyslitelné.Mezi ní a Stefanem vzniká silné napětí. Když zjistí, že i on utrpěl během války velkou osobní ztrátu, začíná se její postoj měnit. A povinnostmi zaneprázdněný Lewis až příliš pozdě zjistí, že její původní odmítání a zármutek vystřídaly vášeň a zrada.

Film Zraněná srdce byl natočen podle bestseleru spisovatele RhidianaBrooka, k jehož pozoruhodnému příběhu jej inspirovalo dědečkovo vyprávění. Natáčení filmu probíhalo i v Praze a v dalších českých městech.

Přístupnost:       nevhodné pro děti do 12 let

Žánr:                   drama/ romantický

Verze:                 anglicky s českými titulky

Stopáž:               109 min

Formát:               2D DCP, zvuk 5.1