Zpěvák PETER ARISTONE odhaluje v novém klipu svoji písničkářkou polohu

Zpěvák PETER ARISTONE odhaluje v novém klipu svoji písničkářkou polohu

Zpěvák PETER ARISTONE odhaluje v novém klipu svoji písničkářkou polohu

ZPĚVÁK PETER ARISTONE ODHALUJE V NOVÉM KLIPU SVOJI PÍSNIČKÁŘSKOU POLOHU.

Je tomu rok zpátky. Slovenský zpěvák Peter Aristone má čerstvě vydaný debut, kde mu hostuje Mel C ze Spice Girls nebo James Dean Bradfield z Manic Street Preachers a celý měsíc hraje jeden londýnský koncert za druhým. Na jeden z nich dorazí i skladatel Sacha Skarbek, který má na svém kontě hity jako Wrecking Ball pro Miley Cyrus nebo You’re Beautiful pro Jamese Blunta. Peterův koncert se mu líbí, ovšem na jeho CD, které si odnáší z vystoupení v kapse, neslyší tolik emocí a osobitosti, jako zažil na koncertě.

photo by Anna Smoronova 

I proto Peterovi další den volá a nabízí mu, aby společně udělali komornější album se silnými skladbami, ovšem se střídmějším aranžmá. A to je pro Petera zásah do černého. Obrat od popového zvuku k písničkářství, které miluje, mu totiž už nějakou dobu rezonuje v hlavě. Hmatatelným výsledkem jejich spolupráce je aktuální singl a videoklip nazvaný Gold, který předznamenává nové stejnojmenné EP, které vyjde na jaře.

photo by Anna Smoronova 

Skladba, na jejíž nahrávání se podíleli muzikanti od Adele, Robbieho Williamse nebo J. Mraze, si už vydobyla pozornost amerických žurnalistů. Ostatně Gold měla tento týden premiéru v tamějším časopise Performer a Peter Aristone se právě nachází na několika měsíčním americkém turné s Marcem Broussardem.

Gold je pro mne návrat ke kořenům, do doby, kdy jsem měl čtrnáct roků a skládal svoje první písničky s akustickou kytarou. Tady se cítím přirozeně,“ říká Peter Aristone.

„Když jsem Gold psal, říkal jsem Sachovi, jak mne štve veškerý humbuk a showbyznys, který se dělá kolem hudby. A že raději tvořím srdcem a bez kalkulu. Tak vznikl text o tom, jak si člověk v sobě chrání upřímnost, která je dražší než zlato,“ dodává zpěvák.

photo by Anna Smoronova 

Režisér klipu Gregor Valentovič se podle svých slov nechal inspirovat tvorbou amerického režiséra Nabila Elderkina, která je originální, nápaditá a vícevrstvá. „Tímto směrem jsme se snažili jít i my. Proto se příběh dá chápat jak doslovně, tak i metaforicky,“ popisuje Gregor, který ztvárnil silný moment ze života bratrů, kteří se společnými silami dostanou z těžké situace. „Zároveň lze klip chápat také jako aluzi na dospívání a nevyhnutelný odchod z domova,“ doplňuje režisér, který vyzdvihuje práci kameramanky Anny Smoroňové a technika Maroše Kortvelyesiho. Videoklip vznikal pod záštitou produkční společnosti SORRYWECAN.