Zpěvačka Patricie rozjíždí nový projekt!

Zpěvačka Patricie rozjíždí nový projekt!

Zpěvačka Patricie rozjíždí nový projekt!

Česká talentovaná písničkářka Patricie rozjíždí

projekt s kytaristou Amy Winehouse

 

(Praha, 4. července 2014) – Písničkářka Patricie (22), která není na české hudební scéně žádným nováčkem, a má na svém kontě již spolupráci s interprety jako jsou Xindl X, Voxel nebo Lucie Bílá, představuje nový pop-soul-jazzový projekt MOODS. Ten vznikl díky setkání Patricie s Robinem Banerjeem, kytaristou Amy Winehouse. Nápad oslovil pořadatele Mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms, kteří se rozhodli projekt MOODS podpořit a uvést 11. července ve foyer Paláce Hybernia.

 

Patricie se s Robinem seznámila na jaře při jeho turné po České republice, kde Patricie dělala vokály. „Celý projekt Moods je jedna obrovská náhoda,“ říká zpěvačka. „Robinovi během turné vybouchlo bydlení a ocitnul se bez ubytování. Jelikož byly asi tři ráno, nabídla jsem mu, aby přespal u mě. Další dny jsme vždycky jen tak pro radost hráli a nahrávky jsme natáčeli na telefon. Po pár dnech nám došlo, že nás spolupráce baví a řekli jsme si, že stojí za to v ní pokračovat,“ přiznává tato mladá talentovaná interpretka. Putovala pak za ním do Londýna, kde pokračovali v práci na dalších písních, nafotili sérii fotek a pustili se do natáčení singlu 1929.

 

Singl 1929 se nese na vlnách electro swingu a Patricie v něm zpívá o atmosféře newyorského nočního života dvacátých let. „Mám občas pocit, že toho v téhle době máme všichni moc. Když jsem k téhle písni psala text, měla jsem pocit, jako bych se do té éry na chvíli propadla. Najednou jsem stála vedle Franka Scotta Fitzgeralda, na parketu všichni zběsile tančili, do toho hráli swingující muzikanti, nechala jsem se tou atmosférou unést,“ popisuje svou vizi Patricie. Aranží se ujal Jan Steinsdörfer, který se podílel na poslední desce Ewy Farné.

 

Projekt MOODS je teprve na začátku své cesty, má ale mezinárodní ambice. „Tím, že Robin je z Londýna a také je součástí toho projektu newyorský bubeník Matti Dunietz, existuje samozřejmě šance uspořádat pár koncertů v zahraničí.“ Nejdřív však chce Patricie projekt MOODS představit v České republice. Situaci střízlivě komentuje: „Všechno je otázka managementu. Pokud se mi podaří najít lidi, kteří do toho budou chtít investovat, pak je ta pravděpodobnost samozřejmě vyšší.“

 

Na projekt Moods je možné se přijít podívat do Paláce Hybernie 11. července, kde je vstup volný. Nedočkaví můžou přijít již 10. července do Jazz Docku. Poslední koncert proběhne 14. července v Retro Music Hall, kam si Patricii vybrala Celeste Buckhingham. Vedle projektu Moods, Patricie pracuje i na nových českých pop-folkových písních. Se svou českou kapelou se představí na festivalech jako Rock for People nebo Benátská noc.