ZOO PRAHA V NEDĚLI ROZSVÍTÍ  VÁNOČNÍ STROM A OTEVŘE KNIHOBUDKU

ZOO PRAHA V NEDĚLI ROZSVÍTÍ VÁNOČNÍ STROM A OTEVŘE KNIHOBUDKU

ZOO PRAHA V NEDĚLI ROZSVÍTÍ VÁNOČNÍ STROM A OTEVŘE KNIHOBUDKU

V neděli 1. prosince pražská zoo rozsvítí svůj vánoční strom, a to s pomocí herce Ivana Trojana a režiséra Jiřího Stracha. I letos tak návštěvníci budou moci obdivovat živou, vzrostlou jedli kavkazskou nazdobenou v „ladovském“ stylu, spolu s betlémem Josefa Lady. Současně bude poblíž vánočního stromu otevřen prodejní stánek s oblíbenými vánočními štěstíčky a ozdobami. Ti, kdo přijdou do zoo po 15. hodině, navíc zaplatí za vstup pouhou jednu korunu.

Návštěvníci můžou ke stromu umístěnému na Veselovského louce v dolní části zoo dojít v lampionovém průvodu, který vyjde v 16:30 od Vzdělávacího centra. Ještě předtím ovšem Zoo Praha zahájí provoz nové knihobudky určené pro knihy o zvířatech či přírodě.

„Abychom měli knihobudku při zahájení jejího provozu aspoň trochu zaplněnou, uvítáme, když nám pár svých knížek, které už nepotřebujete, předem přinesete. Až do neděle 1. prosince je můžete zanechat v Informačním centru u hlavního vchodu a poté již přímo v knihobudce,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Podrobný program:

1. 12. (NE)

16.20 Zahájení provozu nové knihobudky

16.30 Lampionový průvod ke stromečku (vychází od Vzdělávacího centra)

16.50 Hudební vystoupení Dětského pěveckého sboru Osmikvítek

17.00 Přivítání ředitele Zoo Praha Mgr. Miroslava Bobka a vzácných hostů

17.05 Vánoční zdravice ředitele Zoo Praha Mgr. Miroslava Bobka

17.10 Rozhovor s hosty

17.20 Rozsvícení vánočního stromu

17.25 Hudební vystoupení Dětského pěveckého sboru Osmikvítek

Vánoční nabídku Zoo Praha je možné prohlédnout si i zde: https://www.facebook.com/darkyzezoopraha/

Foto 1: Vánoční strom v Zoo Praha se rozsvítí v neděli, a to na Veselovského louce, naproti guerézám pláštíkovým v dolní části zoo. Přítomni budou i vzácní hosté Ivan Trojan a Jiří Strach. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Foto 2: Těsně před rozsvícením vánočního stromu Zoo Praha v neděli zahájí provoz nové knihobudky určené pro knihy o zvířatech či přírodě. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.