ZOO PRAHA OTEVŘENA I NA ŠTĚDRÝ DEN, DĚTEM NABÍDNE VSTUP ZA KORUNU

ZOO PRAHA OTEVŘENA I NA ŠTĚDRÝ DEN, DĚTEM NABÍDNE VSTUP ZA KORUNU

ZOO PRAHA OTEVŘENA I NA ŠTĚDRÝ DEN, DĚTEM NABÍDNE VSTUP ZA KORUNU

Do pražské zoologické zahrady mohou lidé zavítat kterýkoliv den v roce. Nejinak tomu bude i během vánočních svátků. Na prohlídku zimní zoologické zahrady budou moci návštěvníci vyrazit i na Štědrý den, kdy je otevřeno do 14 hodin. Děti do patnácti let mají navíc vstup pouze za jednu korunu.

Všichni, kdo od rána budou poctivě držet půst, mohou v zoo na Štědrý den vidět skutečné zlaté prasátko. K vidění bude v amfiteátru Rezervace Bororo ve 12 hodin.

Na Štědrý den dostanou své dárky i zvířata – přijďte se tedy podívat, jak si je užijí. Donést dárky jim přitom můžete i vy. Trvanlivé ovoce a zeleninu, suché pečivo, piškoty, ořechy všeho druhu bude služba přebírat u hlavního vchodu do zoo. 

A víte, co budou mít na „štědrovečerní večeři“ například tučňáci, velbloudi nebo lachtani? Zjistit to můžete během speciálních komentovaných krmení, která budou probíhat v následujících časech:

10.30 orli východní

11.00 tučňáci

12.00 velbloudi

13.00 vydra severoamerická

13.00 kočka rybářská a další kočkovité šelmy

13.30 lachtani

 

Živé Vánoce budou v pražské zoo pokračovat i po Štědrém dnu. Od 27. do 29. prosince připravila pro návštěvníky zajímavý program plný staročeských tradic a řemesel. V teple Vzdělávacího centra si budou moci zájemci vyrobit například svíčku ze včelího vosku nebo zjistí, jak funguje kolovrátek.

Do pražské zoo se návštěvníci nemusí vypravit jen automobilem nebo klasickou MHD, ale cestu si mohou zpříjemnit plavbou po Vltavě a do zoo vyrazit parníkem! Využít mohou speciální nabídku Pražské paroplavební společnosti a Zoo Praha, které nabízí zvýhodněnou společnou vstupenku s 20% slevou. Vstupenku si mohou zakoupit od 25. 12. až do konce letošního roku v Pražské paroplavbě. V zoo pak návštěvníci nebudou čekat před pokladnami a půjdou rovnou k turniketům, obě společnosti totiž využívají stejný vstupenkový systém.

 

FOTO 1_Vydra severoamerická Sanny si na Vánoce nejvíc pochutná na rybách. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

FOTO 2_Na Štědrý den je Zoo Praha otevřena do 14:00. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha