ZOO PRAHA OSLAVILA 87. „NAROZENINY“  A POKŘTILA GEPARĎATA

ZOO PRAHA OSLAVILA 87. „NAROZENINY“ A POKŘTILA GEPARĎATA

ZOO PRAHA OSLAVILA 87. „NAROZENINY“ A POKŘTILA GEPARĎATA

Zoo Praha dnes oslavila 87. výročí svého otevření. Součástí pestrého celodenního programu byly křtiny čtyř gepardích mláďat narozených 14. května, jejichž kmotry se stali atlet Jakub Holuša a zástupci hl. m. Prahy. Gepardí samička dostala jméno Felis a samci Frodo, Finn a Flash. Fotbalista Karel Poborský – jako patron projektu – zase pomohl pokřtít nový Toulavý autobus.

Zhodnocení sezóny proběhlo v expozici lachtanů, kde ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek poděkoval zaměstnancům, zřizovateli i návštěvníkům a poukázal také na některé významné odchovy: „Kromě gepardů, které dnes křtíme, jde třeba o odchov varanovců bornejských nebo krasky krátkoocasé jávské, ale pochopitelně celý seznam těch odchovů je velice dlouhý. Činnost zoo se samozřejmě odehrává i mimo areál, v rámci in-situ projektů. Například dnes tady budeme virtuálně křtít nový Toulavý autobus.“

Nový Toulavý autobus pomohl pokřtít patron projektu Karel Poborský. Foto: Petr Hamerník.

Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová k tomu dodala: „Já bych také ráda poděkovala všem zaměstnancům Zoo Praha, že pečují o ta zvířata a areál, a současně bych chtěla poděkovat návštěvníkům zoo, že zůstáváte věrní, protože i vy jste součástí toho úspěchu.“ Návštěvníci se během slavnosti mohli zúčastnit také vernisáže výstavy fotografií veřejnosti s názvem „Fotím v Zoo Praha“ a zapojit se do hlasování o vítězích. To bude probíhat až do 20. listopadu 2018.

Legendární fotbalista Karel Poborský pokřtil nový Toulavý autobus. Dosavadní autobus totiž musel být v důsledku opotřebení nahrazen, neboť v náročném kamerunském terénu najezdil již desetitisíce kilometrů. Podstatou aktivit Zoo Praha v Kamerunu je environmentální vzdělávání místních dětí. Toulavý autobus je dopravuje do záchranných stanic pro primáty a nově se jeho cesta rozšířila také o botanickou stezku.

Návštěvníci se během oslavy také dozvěděli o novém fundraisingovém (sbírkovém) předmětu – kostičkách pro gorily – a stovky z nich zhlédly vystoupení lachtaní rodinky.

Během oslavy 87. výročí otevření Zoo Praha byla slavnostně pokřtěna mláďata gepardů. Samička dostala jméno Felis, samci se jmenují Frodo, Finn a Flash. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Kmotry gepardích mláďat narozených 14. května se stali Jakub Holuša a zástupci hl. m. Prahy. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.