ZOO Praha: DEN PLAMEŇÁKŮ

ZOO Praha: DEN PLAMEŇÁKŮ

ZOO Praha: DEN PLAMEŇÁKŮ

Sobota (5. 8.) bude v Zoo Praha patřit plameňákům. Tito nádherně růžově zbarvení ptáci budou slavit svůj Den a při této příležitosti se o nich návštěvníci budou moci dozvědět leccos zajímavého. Pokud jste zvědaví, jak funguje jejich zobák či noha, máte jedinečnou příležitost to zjistit.

Nezaměnitelný a snadno rozpoznatelný pták je oblíbený nejen u malých dětí, ale také u jejich rodičů. Dívat se na růžovou kolonii potěší totiž každého. I proto Zoo Praha neváhala a na Den plameňáků připravila tematický program, který zájemcům poodhalí nejedno tajemství z jejich života.   


Sobota bude patřit v Zoo Praha plameňákům. Komentované setkání u plameňáků chilských a kubánských proběhne v 11.30. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V sobotu od 10 hodin bude připraven pro návštěvníky vzdělávací stánek u výběhu plameňáků chilských a kubánských. Zvědavci se mohou zúčastnit workshopů, kde se dozvědí například, jak funguje zobák těchto ptáků, který obsahuje drobné lamely, skrz něž cedí ve vodě obsaženou potravu. K vidění bude také ukázka funkčnosti nohy plameňáků.


Plameňáci chilští jsou nádherní a snadno rozpoznatelní díky světle růžové barvě peří. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Chybět nebudou ani oblíbená komentovaná setkání. První proběhne v 11.30 u plameňáků chilských a kubánských. Druhé se pak bude konat o dvě hodiny později (tedy v 13.30) u výběhu plameňáků růžových.

Program na sobotu (5. 8.):

10.00 – 16.00     Ze života plameňáků – informační stánek
                           (u výběhu plameňáků chilských a kubánských)

11.30                  Komentované setkání u plameňáků chilských a kubánských  
                           (u výběhu plameňáků chilských a kubánských)

13.30                  Komentované setkání u plameňáků růžových      
                           (u výběhu plameňáků růžových)