Znáte už živou vodu? Představujeme její hlavní účinky na vaše tělo.

Znáte už živou vodu? Představujeme její hlavní účinky na vaše tělo.

Znáte už živou vodu? Představujeme její hlavní účinky na vaše tělo.

Živá voda existuje! Medicínští i výživová odborníci již léta potvrzují blahodárné účinky vody obohacené o molekulární vodík. Vodíková „živá“ voda působí jako mimořádně silný antioxidant, má protizánětlivé účinky, skvěle působí jako léčba i prevence neurodegenerativních onemocnění, zlepšuje kvalitu pokožky, čistí játra i ledviny a pomáhá i při sportu. Není divu, že si ji oblíbily i mnohé známé osobnosti, z těch zahraničních kupříkladu Bill Gates či holywoodské hvězdy Blake Lively nebo Zac Efron, v našem rybníčku pak například herečka Chantal Poullain, která i díky živé vodíkové vodě hýří šarmem a energií. Vodíková voda navíc není drahá: díky moderním filtračním přístrojům si ji vyrobíte z obyčejné vody z kohoutku.

O tom, jak je v duchu zdravé výživy důležité pít čistou kvalitní vodu v dostatečném množství, slýcháme od odborníků dnes a denně. Mnoho lidí tak sahá po balené vodě, o které si myslí, že je nejzdravější. To ale není úplně pravda. Podle vědců pochází obsah skoro poloviny značek balené vody z obyčejné kohoutkové vody. Balená voda navíc ani není státem regulovaná, pokud nepochází ze zahraničí. Mnoho balených vod také obsahuje stopy různých průmyslových chemikálií nebo bakterií. Pít vodu z kohoutku tak vychází, co se kvality týče, v podstatě nastejno, ovšem je to levnější a ekologičtější. U nás v ČR máme poměrně kvalitní kohoutkovou vodu, i tak se ale do ní mohou dostat hnojiva a pesticidy z polí, těžké kovy z potrubí nebo zbytky léčiv a jiných chemikálií, s nimiž si čističky odpadních vod neporadí. Nedávná studie amerických vědců navíc prokázala, že ačkoliv jednotlivě kontaminanty v kohoutkové vodě bezpečnostní limity nepřekračují, představuje jejich dlouhodobá kumulace v organismu vážné zdravotní riziko. Při dlouhodobém pití vody z kohoutku se tak nejlépe osvědčuje pořízení moderních filtračních přístrojů, které toxické látky z vody dokážou účinně odstranit. Příkladem je přístroj Vesta H2 od společnosti FitVoda, jenž umí odfiltrovat až 172 kontaminantů a má ještě další přidanou hodnotu: obyčejnou „mrtvou“ kohoutkovou vodu vám přemění v „živou“ vodíkovou vodu. A ta se pyšní pěknou plejádou zdravotních benefitů.Pramen zdraví a krásy

Voda obohacená o molekulární vodík je především mimořádně silným antioxidantem. Chronický oxidační stres přitom odborníci označují za jednu z hlavních příčin stárnutí organismu i mnohých civilizačních nemocí. „Molekuly vodíku jsou velmi malé a dokážou tak rychle pronikat do buněk v našem těle. Zde se vodík spojuje s toxickými volnými radikály a přeměňuje je na organismu prospěšnou vodu. Je navíc takzvaně selektivní, takže cílí jen na ‚špatné‘ volné radikály, nikoliv na ty ‚dobré‘, které se v našem těle také vyskytují,“ vysvětluje Michal Osina, zakladatel společnosti FitVoda. Živá vodíková voda tak zpomaluje stárnutí buněk oxidačním stresem, ale také prospívá našemu mozku a mnoha vnitřním orgánům, úspěšně bojuje s různými záněty či zlepšuje zdraví pokožky, protože zvyšuje produkci kolagenu, snižuje dopady UV záření a může také vyhlazovat vrásky. Dle studií též zabraňuje kornatění tepen, může snižovat cholesterol, zlepšuje spalování tuků a cukrů. Není tedy divu, že si ji oblíbila řada známých osobností – z těch zahraničních kupříkladu Bill Gates nebo holywoodské hvězdy Blake Lively či Zac Efron, u nás pak třeba herečka Chantal Poullain. Ta si i díky živé vodě udržuje obdivuhodnou vitalitu a srší z ní šarm a energie.

O společnosti FitVoda s.r.o.

Společnost FitVoda je výhradním distributorem americké firmy AlkaViva, technologického lídra v oblasti ionizace a filtrace vody, pro Českou republiku a Slovensko. Ve svém sortimentu nabízí nejen ionizery AlkaViva, ale též speciální tablety pro obohacování pitné vody o molekulární vodík. Ionizery AlkaViva dokážou z kohoutkové vody odfiltrovat 172 různých kontaminantů, nabízejí možnost vyrobit vodu s až 8 hodnotami pH a lze díky nim vyrobit i vodu obohacenou o vodík.