Zlepšete svůj spánek s ASKO - Nábytek

Zlepšete svůj spánek s ASKO - Nábytek

Zlepšete svůj spánek s ASKO - Nábytek

Kvalitní spánek je pro lidský organizmus stejně důležitý třeba jako dostatek tekutin nebo potravy, protože během spaní naše tělo nabírá sílu na další den. Proto, aby si člověk správně odpočinul, je důležité zvolit jak vhodnou postel, tak především matraci. V prodejnách ASKO – Nábytek vám aktuálně pomohou s výběrem té nejlepší matrace přímo na míru. „Po celé České i Slovenské republice právě probíhá akce s přístrojem ErgoCheck, který dokáže diagnostikovat, jaká matrace je pro vás ta pravá,“ říká Andrea Štěpánová, marketingová specialistka společnosti ASKO – Nábytek, která upozorňuje, že akce začala v Brně a v příštích dvou měsících bude měření možné vyzkoušet ve vybraných termínech ve všech prodejnách ASKO – Nábytek zdarma.

Jedním z významných aspektů kvality spánku je výběr matrace. Ta společně s vhodným roštem zajistí správnou oporu vašemu tělu a pomůže ke zdravému spaní. Jaká matrace je pro ale ta pravá? „Při výběru je dobré zohlednit nejen věk a váhu, ale také případné zdravotní obtíže budoucího uživatele. Jelikož spánkem průměrně strávíme až třetinu svého života, měli bychom samotnému výběru věnovat dostatek času a případně se obrátit na odborníky,“ dodává Andrea Štěpánová.

Zda zvolit matraci měkkou či tvrdou vám nikdo nepoví lépe než vaše tělo. Obecně lze však říct, že čím vyšší je váha těla, tím by měla být matrace tužší. Na vhodné matraci by měla být při poloze na boku osa páteře rovná, což zabrání bolestem zad. Vhodné je obrátit se na odborníky, kteří vám pomohou najít matraci přesně pro vás. „Můžete využít naši roadshow po České i Slovenské republice, která nabízí testování přístrojem ErgoCheck. Jedná se o chytrou podložku, která prostřednictvím speciálního softwaru dokáže vyhodnotit, jaké vlastnosti by měla mít právě vaše matrace,“ vysvětluje Štěpánová s tím, že v prodejnách ASKO – Nábytek máte nyní jedinečnou příležitost využít tento měřící přístroj zdarma a vybrat si ze širokého sortimentu matrací pro váš zdravý spánek.

Spánek je samozřejmě ovlivněn také roštem, který je uložen pod matrací. „Dnes již existuje velká nabídka lamelových roštů, z nichž některé lze polohovat, což je příjemné zejména pro starší zákazníky,“ uvádí Andrea Štěpánová a upozorňuje, že v současné době jsou populární i takzvané box-spring postele bez roštu, které díky speciálnímu systému matrací dokáží zajistit zdravý a pohodlný spánek, jenž je v dnešní uspěchané době velice důležitý. Velkou výhodou box-spring postelí je jejich výška, ale také skvělá funkčnost a vytříbený design.

Ložnice není jen o vhodné posteli, je místem, kde relaxujeme a měli bychom se v samotné místnosti cítit příjemně. Je to místo, které vidíme každý den jako první při probuzení, ale při usínání i jako poslední. „Vzhledem k tomu, že se požadavky na nábytek do ložnice v průběhu času mění, je dobré zvolit variabilní systémy, které lze přizpůsobit každé místnosti a náročným požadavkům všech zákazníků,“ radí Andrea Štěpánová.

Matrace MEDIXO PRIMO 90x200cm mají jádro z kvalitní odolné pěny Flexifoam a jsou vhodné pro každodenní kvalitní spánek. Matrace disponuje dobrými ortopedickými vlastnostmi a je opatřena kvalitním potahem. Ten má rozlišené strany pro letní a zimní období a lze jej tak otáčet podle potřeby. Nyní je dostupná v akčním setu dvou matrací za 2 999 Kč.

Praktický rošt YOUNGLIFE 90x200cm s 28 lamelami disponuje speciální povrchovou úpravou pro snadnou údržbu. Roštu lze polohovat jak spodní, tak i vrchní část. Tuhost můžete nastavit pomocí pěti výztuh v bederní části. Stojí 2 199 Kč.

Postel kontinentálního typu Forest 180x200cm vám poskytne vysoký komfort pro spánek. Moderní design vypolstrovaného čela doplňuje kvalitní rám z masivního dubového dřeva. Dvě vrstvy matrace zajistí kvalitní oporu těla pro zdravý spánek. Postel je navíc vyvedena v moderním designu a krásné mint barvě. Cena postele Forest je 26 999 Kč.Díky praktickému modernímu ložnicovému programu Kanada můžete vytvořit dokonalé místo pro relaxaci a odpočinek. Šatní skříň ze systému Kanada můžete objednat přímo na míru vaší ložnici a může být přesně tak velká, jak právě vy potřebujete. Postel Kanada pak můžete vybavit například ozdobným rámem s LED osvětlením nebo čalouněnými opěrkami hlavy, které zaručí například pohodlnou relaxaci. Dvoulůžko Kanada již od 15 999 Kč.

Ložnicový variabilní program Easy Plus nabízí různorodé možnosti sestav v rozdílných designech a provedeních. Díky široké nabídce produktů můžete v jednom stylu vybavit kompletní ložnici, od úložných prostor, přes kvalitní postel až k nočním stolkům. Postel samotnou pak můžete přizpůsobit vašim potřebám podle výběru dekoru čela postele.


Výhodou variabilního programu New York je velikost úložného prostoru, který je navíc prakticky uspořádán. Osvětlení a vnitřní vybavení skříně lze jednotlivě dokoupit. Systém nabízí pět různých šířek skříní a další tři doplňující úložné prostory, což v ložnici jistě oceníte. Na výběr je řada moderních dekorů a různých typů předních ploch.

O společnosti

ASKO – NÁBYTEK patří mezi největší tuzemské prodejce nábytku s tradicí již od roku 1991, kdy společnost otevřela první prodejnu v Praze. S heslem „Nábytek pro všechny“ nabízí ve 13 prodejnách po celé České republice kompletní sortiment vybavení domácnosti, bytových doplňků a kuchyní na míru. S cílem umožnit nákup nabízeného sortimentu i on-line, z pohodlí domova, provozuje ASKO – NÁBYTEK od roku 2009 e-shop.

Společnost klade zásadní důraz na spokojenost zákazníků, a proto nabízené služby neustále zkvalitňuje a rozšiřuje. Reflektování nejnovějších trendů se promítá do kontinuální renovace obchodní sítě. Zákazníkovi jsou v prodejnách ASKO – NÁBYTEK k dispozici vyškolení prodejci, kteří nabízejí odborné poradenství s ohledem na možnosti a přání každého klienta. Potřeby náročnějšího zákazníka uspokojí realizace zakázek na míru. Specializovaná kuchyňská studia v každé prodejně poskytují kompletní servis – od 3D návrhu, výroby, až po dopravu a montáž kuchyně.