Žirafí sameček dostal jméno Matyáš

Žirafí sameček dostal jméno Matyáš

Žirafí sameček dostal jméno Matyáš

Zatím nejmladší člen stáda žiraf severních núbijských v Zoo Praha už má jméno – Matyáš. Dvouměsíčního samečka pokřtili nejvyšší český herec Pavel Šimčík a mistr světa v rychlostní kanoistice, olympijský medailista Josef Dostál.


Sameček žirafy severní núbijské Matyáš se narodil letos 13. února nejstarší samici pražského stáda Elišce. Jeho otcem je Johan, původem z Nizozemska. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Oba kmotři byli v zaplněném Africkém domě jedni z mála, kteří si se samečkem hleděli přímo z očí do očí – Pavel Šimčík podle svých slov měří 204 cm, Josef Dostál 202 cm a Matyášovu výšku chovatelé aktuálně odhadují na dva metry. Během prvního roku života mládě svou výšku zdvojnásobí.


Jméno samečka slavnostně odhalili jeho kmotři, herec Pavel Šimčík a rychlostní kanoista Josef Dostál, za přítomnosti ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka a tiskové mluvčí zoo Lenky Pastorčákové. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Jméno žirafímu samečkovi vybrali chovatelé z kalendáře podle zavedeného pravidla, kdy hledají nejen v týdnu, ve kterém se žirafa narodila, ale také v týdnu předcházejícím a následujícím.


Matyáš se krásně sžil s o něco starší samičkou Nelou, s níž má společného otce Johana. Po týdnech, kdy byl denní režim mláďat hlavně v režii jejich matek, nyní tráví Nela a Matyáš stále více času spolu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Spolu se zbytkem stáda se dvouměsíční Matyáš i jeho sestřička Nela, která přišla na svět 25. ledna, už zítra poprvé podívají do venkovního výběhu.