Zelenkavé odstíny ovládly letošní kuchyňské trendy

Zelenkavé odstíny ovládly letošní kuchyňské trendy

Zelenkavé odstíny ovládly letošní kuchyňské trendy

Smaragdová, pastelová, šedo-zelená, limetková, šalvějová – to jsou barvy, které si znovu hledají cestu do našich domovů. A kuchyně nejsou výjimkou. Ačkoliv jsou stále velmi oblíbené kuchyně v dekoru dřeva, bílé či antracitu, do tuzemských kuchyní už tento světový trend pronikl a získává si své obdivovatele. A není divu – zelená dodá celé místnosti na eleganci, a navíc se perfektně doplňuje se dřevem, bílou i oblíbenými šedými odstíny.

Tendence dostat do našich domovů kousek přírody se v posledních letech dostala do popředí zájmu designerů. Přírodní materiály i barvy si tak získávají čím dál větší prostor v interiérech po celém světě. Evokují v nás pocity bezpečí, útulnosti a pohody, po kterém většina z nás touží v prostředí našeho zázemí. Právě zelené odstíny nábytku a vybavení zaznamenaly v poslední době razantní vzestup zájmu. Nejinak je tomu i u kuchyní.

Dostupných odstínů zelené jsou desítky, od chladnějších po hřejivé, od pastelových až výrazně syté. Pokud je pro vás celozelená kuchyň příliš velkým soustem, jednoduše kombinujte! Skvěle tak vypadá například dřevěná pracovní deska, mosazné či zlaté úchytky, nebo jak dodává Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti ASKO – NÁBYTEK: „Oblíbenou variantou, jak začlenit barvy do kuchyně, je také kombinace barevných skříněk s neutrálními, většinou bílými tóny.“

Dejte zelenou i vašim elektrospotřebičům!

Zelenou kuchyní však nemusí být myšlena pouze barva korpusů a dvířek. Také výběrem ekologických spotřebičů ušetříte slušnou částku z rodinného rozpočtu. U moderního kuchyňského příslušenství, jakými jsou varná deska, trouba, myčka či digestoř, je dnes již myšleno na jejich spotřebu energie. Ačkoliv jsou jejich pořizovací náklady někdy vyšší, z dlouhodobého hlediska se jejich nákup opravdu vyplatí. Také myčky a dřezové baterie již dnes umí hospodárně zacházet s vodou, což byste při jejich výběru měli také zohlednit. V případě, že si nebudete s výběrem kuchyňských spotřebičů jistí, odborníci v prodejnách ASKO – NÁBYTEK vám se vším poradí a pomohou vám vybrat moderní ekologické vybavení do vaší nové kuchyně. Vaše kuchyň tak zezelená nejen svým vzhledem, ale i přístupem k životnímu prostředí!

Kuchyň Atos II – Robustní kuchyně, co vás dostane

Moderní, robustní, ale zároveň elegantní kuchyně Atos 2 je skvělou volbou pro každou domácnost. Okouzlí vás útulnou atmosférou, která připomene prázdniny strávené na venkově u babičky. Také spousta úložného prostoru, skříňky sahající až ke stropu a výraznější úchytky jsou pro tuto kuchyni typické. Kuchyně Atos 2 se hodí do jakéhokoliv prostoru a lze si vybrat jak lineární typ, tak rohový typ kuchyně.

Kuchyň Easy Touch – V rodinném duchu

Prakticky koncipovaná kuchyňská linka ve tvaru L využívá svěží barevné harmonie s akcenty přírodního dřeva a kovu, jež působí neotřele a mladistvě. Především větší rodiny ocení integrovaný jídelní kout, který se stane oblíbeným místem pro pravidelná setkání nejen při jídle. Snadná bude také každodenní údržba kuchyně, neboť díky praktickému supermatnému a bezotiskovému provedení čel budou nevzhledné šmouhy či otisky prstů již navždy minulostí.

Kuchyň Mia 2 – Čistý design s industriálním nádechem

Kuchyň MIA 2 bude ve vašem bytě či domě doslova klenotem. Kombinuje minimalistický design s dostatkem úložného prostoru pro všechny kuchyňské potřeby a potraviny. Sofistikované výsuvné systémy či organizéry vám pomohou vše uspořádat, a vaření tak bude ještě větší radostí. Kromě 8 dekorů máte na výběr z 33 pracovních desek a 11 korpusů. Originálním prvkem této kuchyně jsou pak tmavé úchytky v titanovém provedení.

Kuchyň IP 2200 + IP7810 – Moderní a funkční design v barevném provedení

Toužíte po moderním domově ve venkovském stylu? Kuchyň IP2200 v kombinaci s IP7810 spojuje klasický design širokých rámů na čelních dvířkách, moderní eleganci a velký výběr barevných provedení. S širokou škálou variant dekorů pracovních desek a spousty druhů úchytek vytvoříte kombinaci, která bude lahodit oku a zároveň se přizpůsobí každému interiéru.

Kuchyň Cascada – venkovská i moderní se šikovnými detaily

Kuchyně Cascada se díky moderním prvkům hodí do venkovských sídel i do městského interiéru. Zaujme vzhlednými a praktickými detaily, ať už se jedná o lavici pod oknem nebo o kuchyňský ostrůvek. Kuchyně se přizpůsobí jakémukoli prostoru. Dostatek úložného prostoru zajistí XL skříňky, které jsou nedocenitelné především v menších kuchyních.

Na nejmodernější kuchyně i další vybavení do domácnosti se můžete podívat v jakékoliv z 15 prodejen ASKO – NÁBYTEK v České republice. www.asko.cz