Zdravé vaření ve vaší kuchyni

Zdravé vaření ve vaší kuchyni

Zdravé vaření ve vaší kuchyni

Lze vařit zdravě, rychle, levně, chytře – tedy tak aniž byste museli stát u plotny a hlídat, jestli se jídlo vaří tak, jak má – a ještě k tomu ušetřit čas i peníze? Pokud je vaše odpověď záporná nebo pochybujete o tom, že je možné splnit všechny tyto požadavky, rádi bychom Vám představili koncept zdravého vaření Zepter Smart Line, který toto vše dokáže. Ústředním prvkem celého konceptu je nová řada nádobí Masterpiece Cookware Smart Line, kterou pak doplňují a její vlastnosti povyšují na zcela novou úroveň vaření 21. století nový digitální termokontrol, dálkové signalizační zařízení Zepter asistent a nový indukční vařič.

Zepter Masterpiece Cookware Smart Line

nový design, ještě lepší vlastnosti

Zepter International je, jedinou společností na světě, která vyrábí a prodává nádobí vyrobené z austenitické oceli AISI 316L. Zepter ocel 316L ve spojení s patentovaným akutermickým kompaktním dnem, speciálně konstruovanými stěnami nádoby a poklicí vytváří dokonalý celek pro zdravé vaření umožňující vařit buď zcela bez nutnosti přidání tuku a vody, nebo jen s minimálním množstvím. Díky vaření v uzavřeném cyklu zůstanou veškeré živiny a tekutiny uvnitř nádoby, a potraviny se tak vaří ve své vlastní šťávě.

Žádný jiný výrobce nenabízí nádobí z takto kvalitního materiálu. Na trhu se můžeme setkat jen s „běžnou“ chrom-niklovou ocelí 18/10, která v mnoha ohledech nedosahuje kvalit Zepter oceli 316L. Vlastnosti tohoto výjimečného materiálu jsou pak ještě pro potřeby společnosti Zepter dále zlepšeny použitím technologie URA (Ultimate Resistant Application), díky které je povrch pánví dvakrát tvrdší, a tím je zvýšena jeho odolnost proti poškrábání.

Na všechny výrobky z tohoto materiálu poskytuje společnost Zepter International doživotní záruku.

Prvotřídní ocel Zepter 316L (Cr-Ni-Mo)

Tento výjimečný kov je šetrný k životnímu prostředí, odolnější vůči mechanickému a chemickému poškození a zcela odolný proti korozi. Ocel Zepter 316L je neporézní, a tudíž se jídlo nepřipaluje, nezachycuje v sobě pachy potravin, nemění barvu, je neutrální, nezpůsobuje žádné alergie, snadno se používá, čistí a udržuje. Zepter ocel316 Lmá složení 18 % Cr, 12 % Ni a 3 % Mo.

Akutermické kompaktní dno (ZAK)

Patentované trojvrstvé Zepter akutermické kompaktní dno (ZAK) je vyrobeno z lehkého kovu uspořádaného ve 3 vrstvách – indukční a akumulační/kondukční. Je to samotné srdce metody Zepter pro správnou přípravu zdravého jídla. Akutermické dno rychle akumuluje teplo a přenáší ho do potravin, které se tak vaří při nízkých teplotách. Tento způsob přípravy přináší až 70% úsporu energie. Dno je vhodné pro všechny zdroje tepla, včetně indukčního ohřevu.

Poklice a okraj nádoby

Speciálně navržená poklice dokonale přiléhá k okraji nádoby, takže ta je hermeticky uzavřena vodní zátkou (je vytvořena mezi okrajem nádoby a poklicí). Všechny živiny zůstávají uvnitř nádoby, jídlo se vaří va vlastní šťávě v tzv. uzavřeném cyklu. Pro nový moderní design poklic a nádob je charakteristický konvexní tvar se stylizovanými „vlnami“. Střed poklice je vyšší a vypouklejší, díky čemuž došlo k celkovému zvětšení objemu nádoby. Nový tvar poklice umožňuje rovnoměrnější kondenzaci páry, což umožňuje uvnitř nádoby Zepter uvařit jídlo naprosto stejnoměrně.

Tělo nádoby

Tělo Zepter nádoby je vyrobeno z prvotřídní oceli Zepter 316L. Vždy je chladnější než dno, což umožňuje kondenzaci páry a výživných látek, které jsou v ní obsaženy, a vytvoření uzavřeného cyklu. Nový tvar těla dovoluje pohodlně stohovat nádoby stejného průměru, aniž by se zasekávaly jedna v druhé.

Bezpečné úchyty

Patentované bezpečné úchyty jsou navrženy tak, aby se nikdy nepřehřívaly. Jejich ergonomický a stylový design umožňuje pevný úchop a snadnou manipulaci. Slouží i k bezpečnému odložení poklice. Snadno se čistí a jsou vhodné také pro použití v troubě, takže je při pečení už nemusíte z nádoby sundávat. Díky inovativnímu řešení, které umožňuje průchod proudu vzduchu mezi vrstvami rukojeti, poskytují úplnou tepelnou izolaci. Jsou dodávány v různých barevných provedeních, které byly vytvořeny aplikací specifické nátěrové metody (nanášení odpařením z pevné fáze PVD – physical vapor deposition). Jedná se o unikátní nátěrovou metodou, která je nejen šetrná k životnímu prostředí, ale také poskytuje vysokou tepelnou odolnost, odolnost proti nárazům a poškrábání a vyznačuje se dlouhou životností.

Nový Zepter termokontrol

digitální rádiová tepelná kontrola

Poznejte s novým termokontrolem nový rozměr vaření, vaření 21. století. Zepter termokontrol je nové, revoluční a technologicky vyspělé zařízení, které kontroluje celý proces tepelné přípravy jídla a oznamuje dosažení nastavené teploty a doby přípravy. Pomocí rádiového signálu komunikuje s ostatními digitálními systémy Zepter, a tak umožňuje plně automatizovaný, plynulý proces přípravy od samého začátku až dokonce, aniž je nutná vaše přítomnost.

  • zcela interaktivní ovládání
  • plně digitální uživatelské rozhraní
  • plně kontroluje celý proces přípravy jídla
  • možnost nastavení požadované teploty a doby přípravy
  • volba mezi režimem přípravy bez přidání vody (Dry) nebo s přidáním vody (Moist)
  • možnost současného použití (spárování) s rádiovým indukčním vařičem Zepter a s dálkovým signalizačním zařízením Zepter asistent

Zepter asistent

dálkové signalizační zařízení

Zepter asistent vás po spojení (spárování) s digitální rádiovou tepelnou kontrolou Zepter termokontrol informuje o stavu teploty a době přípravy. Proto už při vaření nemusíte vedle nádobí Zepter Masterpiece stát. Bude-li vaše přítomnost nezbytná, Zepter asistent vás okamžitě informuje. A vy si mezitím užívejte svůj volný čas!

Rádiový indukční vařič Zepter

vaření nebylo nikdy jednodušší

Když je rádiový indukční vařič Zepter spárován s novým termokontrolem, může zcela sám upravovat intenzitu ohřevu, což zaručuje plně automatizovaný a plynulý proces přípravy jídla od začátku až do konce. Pouhým stisknutím tlačítka nastaví a udržuje teplotu vaření, a to okamžitě a s velkou přesností. Zcela nezávisle, sám od sebe ukončí proces vaření, vypne se, a jídlo si tak udrží své přirozené a zdravé vlastnosti.