Zažít město jinak 2020  Podskalská celnice na Výtoni

Zažít město jinak 2020 Podskalská celnice na Výtoni

Zažít město jinak 2020 Podskalská celnice na Výtoni

Muzeum hlavního města Prahyse 19. září připojuje k akci
Zažít město jinak 2020
volným vstupem a doprovodným programem vPodskalské celnici na Výtoni
a jejím okolí

V sobotu 19. září proběhne další ročník pouličních sousedských slavností Zažít město jinak. Muzeum hlavního města Prahy se připojuje k této akci volným vstupem do Podskalské celnice na Výtoni od 10 do 20 hodin a bohatým doprovodným programem nejen pro rodiny s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit například na komentovanou vycházku Podskalím, kreativní dílnu, malování na obličej, jazzový koncert nebo promítání krátkých filmů.

Návštěvníci si budou moci zdarma projít působivou expozici, která unikátně představuje těžký život na pražských březích Vltavy v průběhu historie. Expozice dokumentuje i proměny dopravy na Vltavě. Podobu tradiční voroplaby či rozvoj lodní dopravy je v Podskalské celnici možné sledovat nejen prostřednictvím unikátní dobové fotodokumentace, ale díky mechanicko-elektronickému simulátoru si mohou návštěvníci i sami vyzkoušet plavbu legendárními Svatojánskými proudy, které museli po staletí voraři překonávat při plavení vorů do Prahy.
Expozice zaujme všechny věkové kategorie.
Muzeum ve spolupráci s okolními podniky a obchody připravuje oživení Výtoně bohatým programem.Odpoledne se mohou zájemci zdarma zúčastnit komentované vycházky po zaniklém Podskalí, kde se např. dozví, proč se Výtoň jmenuje právě Výtoň.
Připravena je i tematická hra pro děti, kreativní dílny či malování na obličej.
Do akce se zapojí i podniky z okolí, které nabídnou speciální občerstvení, např. vinárna Na břehu Rhôny nebo kavárna Víno z Podskalí.
Dále bude možné nechat si opravit kolo u stánku BIKO, zacvičit si jógu se studiem Grain Space, zakoupit muzejní publikace, např. o pražských čtvrtích, nebo drobné dárkové předměty. Večer slavnost zakončí koncert jazzového Najponk tria a filmová projekce krátkometrážních starých filmů o víně, vodě a létě. 


Program:
10:00 začátek akce
10:00–17:00 dětský koutek s malováním na obličej, kreativní dílnou a hra „Tajemné Podskalí“
11:30–18:00 Na břehu Rhôny open air kuchyně
14:00 lekce jógy se studiem Grain Space
15:00–21:00 Prvorepubliková kavárna za celnicí, která nabídne i vybrané vzorky vín vinárny Víno z  Podskalí, nabídku doplní také Café AdAstra o domácí zákusky16:00 komentovaná vycházka zaniklým Podskalím (Mgr. Lucie Vaňková, lektorka Muzea

hl. m. Prahy)
17:00–18:30 Najponk trio – jazzový koncert
20:00 zavírá Podskalská celnice na Výtoni
19:30–21:00 promítání 16mm filmů – Poslední léto s TGM, grotesky
Stánky:
Na břehu Rhôny – venkovní kuchyň s baremBIKO – servis kol
Muzeum hl. m. Prahy – prodej publikací a suvenýrů
Prodej šperků – Lenochka Hensenart
Dětský koutek – samoobslužná hra pro děti, malování na obličej
Podej kalendářů Miluju Prahu (David Černý)
Jógové studio GrainSpace – poradenství, prezentace kurzů, open air lekce na trávníku u muzea
Nakladatelství Meander – prezentace publikací a festivalu Děti, čtete?