Zažijte večerní Stezku korunami stromů Krkonoše

Zažijte večerní Stezku korunami stromů Krkonoše

Zažijte večerní Stezku korunami stromů Krkonoše

Pro všechny, kteří plánují jarní prázdniny v Krkonoších a přemýšlí, jak si zpestřit program, přináší Stezka korunami stromů Krkonoše sérii originálních večerních prohlídek. Ty se ponesou v duchu hry s překvapením. Nevšední zážitek si budou moci užít návštěvníci každou středu v únoru v čase od 17:30 a v první polovině března od 18:30. „Chceme, aby se návštěvníci bavili a zažili něco nového, neobvyklého. Zveme je proto na večerní prohlídky, během nichž se mohou těšit na tajemnou atmosféru večerního lesa, zábavu a dobrodružství. Akce je koncipována tak, aby se mohla zúčastnit celá rodina,“ uvádí Marie Jarkovská, ředitelka Stezky korunami stromů Krkonoše.

Během speciálních prohlídek si budou návštěvníci moci vychutnat kouzlo večerního lesa. Vedle toho jsou pro ně připraveny zábavné hry, kdy si například vyzkouší, zda dokážou poznat lesní živočichy podle zvuků nebo očí a při výstupu na vyhlídkovou věž si poslechnou také zajímavé vyprávění o Krakonošovi. Průvodcem hravého večera jim budou ti nejpovolanější, a sice zástupci Správy Krkonošského národního parku. Na vrcholku vyhlídkové věže pak bude pro návštěvníky připraven také čaj nebo grog na zahřátí. Aby si zábavu opravdu užili, mají prohlídky omezenou kapacitu a je třeba se přihlásit prostřednictvím e-mailu: info@stezkakronose.cz.

 

Termíny prohlídek: 7. 2., 14. 2., 21. 2., 28. 2., 7. 3., 14. 3.

O Stezce korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše vznikla na úpatí Černé hory v Janských Lázních. Jako vůbec první umožňuje svým návštěvníkům nejen vystoupat do korun stromů, ale také nahlédnout k jejich kořenům. Pod 45 metrů vysokou vyhlídkovou věží se nachází podzemní jeskyně, kde je připravena rozsáhlá expozice o životě v půdě. Návštěvníky čeká procházka v celkové délce 1 511 metrů, během které se dozví množství zajímavých informací o okolní přírodě a zároveň mohou otestovat svou odvahu na adrenalinových zastaveních. Vedle toho se mohou svézt 80 metrů dlouhým suchým tobogánem. Stezka je v celé své délce bezbariérová, je proto vhodná i pro návštěvu s kočárkem nebo pro hendikepované. Otevřena je celoročně s výjimkou 24. prosince. Partnerem Stezky a garantem edukativní části je Správa Krkonošského národního parku. Další informace jsou dostupné na: http://www.stezkakrkonose.cz/.