Zatoulaný

Zatoulaný

Zatoulaný

Zatoulaný / Sauvage

Queer Kino je nová distribuční společnost pod záštitou spolku Mezipatra. Naším cílem je přinášet kinům výběr těch nejlepších snímků z queer komunity, a představit je tak širokému publiku.

Prvním nabízeným snímkem je Zatoulaný (Sauvage) režiséra CamilleVidal-Naqueta. Syrové drama zobrazuje svět mužské prostituce a absolutní svobody, ve kterém se Vidal-Naquet skrze příběh hlavního hrdiny dotýká širších společenských témat a sugestivně vykresluje jednu z podob života gay komunity.

Tento režisérský debut byl promítán na festivalech po celém světě a posbíral řadu cen. Mezi ně patří například Cena za nejlepší herecký výkon udělovanou nadací Louise Roederera v rámci Cannes pro představitele hlavní role FélixeMaritauda, Cena za nejlepší film na norském festivalu Oslo/Fusion nebo Cena za nejlepší debut na Festival International du Film Francophone de Namur.

Francie, 2018, 99 min, 18+

Premiéra 18. 7. 2019

Formáty: DCP 2D, MP4

Francouzsky s českými titulky

Režie: Camille Vidal-Naquet

Scénář: Camille Vidal-Naquet

Kamera:Jacques Girault

Hudba: Romain Trouillet

Hrají: FélixMaritaud (Léo), Eric Bernard (Ahd), Nicolas Dibla (Mihal), Phillipe Ohrel (Claude)

 
   


Krátká anotace

Na rozdíl od ostatních prostitutů, Léo nechodí s klienty, aby si vydělal peníze, nýbrž aby si užil blízkosti a tepla cizích těl. Vyzývavě tělesné drama přináší nezkrášlený ponor do světa absolutní svobody, kde jde jen stěží uspokojit potřebu lásky.


Dlouhá anotace

Muži jsou pro Léa zaměnitelní stejně jako dny, jimiž se protlouká. Jeho minulost je nám neznámá, budoucnost nejasná. Jediným opěrným bodem je pro dvaadvacetiletého mladíka přítomnost, a ta není dvakrát růžová – prodává se na ulici, nemá, kde by složil hlavu, a únik mu dokážou poskytnout jen drogy. Na rozdíl od ostatních prostitutů navíc nechodí s klienty, aby si vydělal peníze, nýbrž aby si na pár okamžiků užil blízkost a teplo těl, která má uspokojit. Jako by ale do světa neosobních setkání, násilí a konkurence nepatřil. Potřebu lásky totiž v momentě, kdy již všechny zábrany padly, nejde lehce uspokojit. Syrový debut CamilleVidal-Naqueta je sondou do prostředí absolutní svobody i příběhem jedince, který k životu přistupuje pasivně, ale žádá si od něj něžnou pozornost. Vyzývavě tělesné drama mělo premiéru v Týdnu kritiky v Cannes a přináší nezkrášlený pohled do zákoutí, která nám jsou v běžném životě skrytá.