Žáby bez jazyka na Mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu

Žáby bez jazyka na Mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu

Žáby bez jazyka na Mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu

Film Žáby bez jazyka bude uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu
Autorský film Žáby bez jazyka oceňované scenáristky a režisérky Miry Fornay měl koncem listopadu světovou premiéru na Black Nights Film Festivalu v estonském Tallinnu a nyní jej do svého programu zařadil i Mezinárodní filmový festival v Rotterdamu (22. 1. – 2.2. 2020), kde bude pod mezinárodním názvem Cook, F**K, Kill představen v prestižní sekci Voices. Mira Fornay v příběhu svého třetího celovečerního filmu rozehrává nebezpečné vztahové hry, které probíhají v jedné rodině a v průběhu jednoho dne.   

  

Snímek Žáby bez jazyka vznikl v produkci  Cineart TV Prague producenta Viktora Schwarcze, koproducentem je slovenský Mirafox, Česká televize, Rozhlas a televízia Slovenska a Synergia film, projekt podpořily Státní fond kinematografie ČR, Auduovizuálny fond SR, Fond EU Media development a Fond EURIMAGES. V hlavních rolích filmu o nebezpečných vztahových hrách v rámci rodiny se představí Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Petra Fornayová a Jazmína Cigánková. Česká premiéra se uskuteční 9. dubna 2020.

 

Synopse:
Rodinný příběh jednoho dne Jaroslava K. (Jaroslav Plesl) a jeho nejbližší rodiny. Jaroslav K. bojuje o svoje děti, a aby je získal od své ženy Blanky (Jazmína Cigánková), musí se vyrovnat nejen se svou dominantní matkou Dorotou (Regina Rázlová), ale hlavně se musí poprat se svými nejtemnějšími stránkami a démony. Na jeho metaforické cestě, která je strukturovaná jako počítačová hra, bude muset obětovat víc než by kdokoliv z diváků předpokládal.