YANNI - otevřeně pro své fanoušky

YANNI - otevřeně pro své fanoušky

YANNI - otevřeně pro své fanoušky

YANNI POPRVÉ V PRAZE!

Jaký je program představení? Zazní i hudba z vašich nejznámějších videí, která znají fanoušci z Youtube?

Se svým orchestrem zahraji své nejpopulárnější písně ze svého prvního alba, ale i poslední skladby. Diváci uvidí živé představení písní, které formovaly mou uměleckou dráhu, včetně skladeb Santorini, Nostalgia, End of August, Niki Nana a Reflections of Passion.

Kteří sólisté vás doprovodí?

Doprovázet mě bude světově věhlasný orchestr složený z 11 různých národností, které budou zastoupeny na jevišti. Samvel Yervinyan z Arménie je jedním ze sólistů, dále pak Victor Espinola z Paraguaye zahraje na harfu, Jason Carder z USA na trubku, Ming Freeman z Číny zahraje na klávesy a zkušený Charlie Adams z USA na bicí.

Bude pražský koncert, ve srovnání s ostatními koncerty v rámci letošního turné, v něčem odlišný?

Pražský koncert spadá pod nové tour, které započalo v březnu 2014 v Jižní Americe v Chile, Argentině a Brazílii.

Uvažujete o zopakování populárního open-air vystoupení v řecké Akropoli?

Máme několik možností, kde udělat nové koncertní představení a v současné době o nich jednáme. Existuje několik krásných monumentálních míst, která přicházejí v úvahu, ale žádné rozhodnutí nebylo zatím učiněno.

Na letošních Olympijských hrách v Soči byly použity vaše skladby, uslyšíme je na OH pravidelně?

Nevím o tom, ale já jsem se s Jevgenijem Pljuščenkem zatím nepotkal, a to ani během loňského turné se zastávkou v Moskvě. Jevgenij je nejoceňovanějším mužským krasobruslařem a i letos získal v Soči zlatou medaili. Během své kariéry Jevgenij často využívá mé skladeby jako doprovodu svých vystoupení.

Skládá Yanni i filmovou hudbu? Pokud ano, v jakých filmech jsme ji mohli slyšet?

Před mnoha lety jsem skládal hudbu pro film, ale nevěnoval jsem se tomu příliš dlouho a po této zkušenosti jsem se rozhodl věnovat skládání svých vlastních skladeb. Nejznámější skladba k filmu je ARIA, která sloužila jako doprovod reklamního spotu pro British Airways. Tento spot se stal nejrozšířenějším reklamním videem na světě a několik let běžel na mnoha celosvětových televizních stanicích.

Navštívil jste již někdy Prahu?

Toto je moje první návštěva Prahy. Ačkoliv tu pobudeme jen krátce, doufám, že stihnu i prohlídku města a nějakou hezkou večeři.

Po kom z rodiny jste zdědil svůj hudební talent?

Rodiče mě nikdy nenutili hrát na klavír. Doma jsme ale klavír měli, takže mě v hudbě vždy podporovali. Výsledkem bylo, že se pro mě hudba stala něčím nenuceným, řpíjemným u čeho jsem si odpočinul. Ani jeden z mých rodičů však na piáno nehrál.

Studoval jste někdy umění?

Nikdy jsem nic nestudoval. Jsem  100% hudební samouk. Mám vrozený cit, který mi v hudebním rozvoji hodně pomáhá. Dokonce jsem si sám vytvořil systém zápisu a symbolů k zaznamenávání hudby, kterou skládám. Vytvořil jsem si vlastní jazyk, ve kterém skládám svou hudbu. Univerzitu jsem vystudoval, mám titul z psychologie.

Muvíte někdy o svém soukromí? Moc toho k dohledání není.

Své soukromí si před veřejností chráním. Žiju střídavě na jihu Floridy a v Řecku. Můžu ale prozradit, že rád plavu, potápím se a jezdím na vodních lyžích.

Podporujete stále aktivně nadaci Chinese Panda´s Foundation? Jak se má vaše adoptovaná panda?

O život adoptované pandy Santorini se stále zajímám. Plánuji jí navštívit během své další návštěvy Číny, kterou mám v plánu uskutečnít ve druhé polovině letošního roku. Zároveň jsem v kontaktu i s lidmi z centra pro ochranu pand Chengdu Giant Panda Breeding and Research Faciltiy. Jedna panda mi prozatím stačí, neplánuji nyní další adopce.