Vzrušení v Ordinaci: po 7 letech se vrací dcera Petra Štěpánka!

Vzrušení v Ordinaci: po 7 letech se vrací dcera Petra Štěpánka!

Vzrušení v Ordinaci: po 7 letech se vrací dcera Petra Štěpánka!

Když před sedmi lety odcházela herečka Monika Zoubková (41) ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, byla její postava MUDr. Terezy Benešové šťastnou maminkou roční dcerky Alžbětky a oporou manželovi, hejtmanovi Radkovi Benešovi (Martin Zahálka, 58), kterého doprovodila v jeho cestě za jeho politickou kariérou. Nyní se seriálová dcera Petra Štěpánka alias Eduarda Valšíka vrací do Kamenice, a ne sama. Veze si plno problémů….

„Tereza to nebude mít vůbec jednoduché. Co můžu říct, že se mnou přijde zákon. Doslova! Zamíchám kartami nejen v nemocnici, ale i u rodiny Valšíkových. A já sama budu řešit závažný problém. Diváci se rozhodně nebudou nudit," slibuje Monika Zoubková, která v sedmileté pauze mnohé stihla. „Neseděla jsem 7 let doma se založenýma rukama, nazkoušela jsem několik inscenací, počala jsem druhé děťátko, dnes mám dvě dcery, desetiletou Emmu Luisu a šestiletou Stellu-Marii," říká herečka. Z návratu do Ordinace herečka neskrývá radost. „Já jsem na to čekala a doufala jsem, že to bude vyslyšeno a bylo. Tady byla vždycky skvělá parta, to se naštěstí nezměnilo, je to zajímavá práce a baví mě to tu. Jsem tu moc ráda," prozradila herečka s tím, že své první dny natáčení cítila nervozitu. „Byla jsem rozechvělá, jako kdybych přicházela poprvé," směje se Zoubková.

Zatímco před sedmi lety z Kamenice odjížděla Tereza Benešová šťastná, dnes se vrací s kopcem problémů a starostí, o kterých zatím nikdo nemá ani tušení. Její strýček Jindřich (Vlastimil Zavřel) dnes slaví šedesátiny a z Tereziny nečekané návštěvy mají všichni radost. Tu jim už ale brzy zkazí zjištění, že Tereza rozhodně není v takové pohodě, jak se na dnešní oslavě bude zdát.  Za sedm let se mnoho změnilo, jedno ale zůstalo stejné - vztah Terezy s Eduardovou ženou Bělou Valšíkovou (Zlata Adamovská) nebyl ideální předtím a rozhodně nebude ideální ani teď. Mezi Terezou a macechou Bělou to ještě pěkně zaskřípe...

O postavě:  

Tereza Benešová (dříve Hakenová, za svobodna Valšíková) je chirurg, ale rozhodně ne hvězdou oboru. Tereza si nevěří a její kroky v nemocnici jsou poněkud nejisté. Z profesních i soukromých lapálií ji vždycky tahal otec Eduard Valšík (Petr Štěpánek), který je připravený tu pro svou dceru být i dnes. Tereza neměla moc štěstí na muže. Milovala Lukáše Beneše (Pavel Batěk), ten ji ale opustil. Před Lukášem měla za manžela Honzu Hakena (Martin Trnavský), kterého jí ale přebrala její kamarádka Pavla Barnová (Bára Munzarová). Po jeho smrti se usmířily. Později se dala dohromady s otcem Lukáše Beneše, Radkem. Tomu porodila dceru Alžbětku. Radek Beneš ale dostal místo hejtmana v Ústeckém kraji, a tak ho Tereza, tou dobou na mateřské s Alžbětkou, doprovodila a podporovala ho v Ústí v jeho politické kariéře. Nyní se ale vrací a z Ústí si veze mnoho problémů. Pomoc od nich bude zase hledat u svého otce Eduarda Valšíka….

Cesta Moniky Zoubkové/Terezy Ordinací:

  • Do Ordinace poprvé nastoupila v roce 2007 a během tří let její postava Tereza Valšíková změnila 2x příjmení
  • Poprvé v roce 2008, když se provdala za Honzu Hakena (Martin Trnavský) – Tereza Hakenová
  • Podruhé v roce 2009, to si vzala hejtmana Radka Beneše (Martin Zahálka) – Tereza Benešová
  • V roce 2009 porodila Benešovi dceru Alžbětku
  • V roce 2010 se rodina odstěhovala do Ústí, neboť tam Beneš získal funkci hejtmana
  • 31. 10. 2017 se Tereza vrací do Kamenice na oslavu strýčkových (Vlastimil Zavřel) šedesátin. Nikdo nemá tušení, kolik problémů s sebou veze….

Monika Zoubková

  • Narodila se 23. července 1976 v Krnově do lékařské rodiny
  • Vystudovala JAMU v Brně
  • Jejím manželem je divadelní režisér Michal Dočekal, s nímž má dvě dcery, desetiletou Emmu Luisu a šestiletou Stellu-Marii