Vzpomínky majitele legendárního Peruána knižně

Vzpomínky majitele legendárního Peruána knižně

Vzpomínky majitele legendárního Peruána knižně

Ve vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy vychází knižní novinka s názvem Opilý koráb aneb Řeky mého života. Václav Bruna popisuje a glosuje formou rozhovoru se spisovatelem a publicistou Petrem Feldsteinem svou životní pouť prostřednictvím různých zážitků, postřehů a zkušeností.

Vzpomínková kniha lékaře–stomatologa, Husákova politického vězně, majitele trojnásobného vítěze Velké pardubické i prvního nestátního zdravotnického zařízení v České republice je reflexí jak osobního a pracovního soukromí, tak i obecnějších pohledů na veřejné události.

349 Kč I Pevná bez přebalu lesklá I 155 x 235 mm I 384 stran I Připravujeme e-book

Více o knize zde: https://www.kniha.cz/detail/kniha-526481-opily-korab-aneb-reky-meho-zivota

Anotace

Kniha vypráví o dětství a mládí stráveném v Českém Brodě, studiu medicíny v Hradci Králové, čtrnáctiletém pracovním působení na Slovensku včetně věznění v Ilavě, odchodu do emigrace, návratu demokracie do Československa, i o příčinách a následcích jeho rozdělení. Jak v rozhovoru, tak v samostatných komentářích a úvahách, prezentuje své názory na svět okolo nás, ale i v nás. Jako lékař i hluboce vzdělaný člověk seznamuje čtenáře se svým pohledem na nejrůznější fenomény lidské existence, na podmanivost, ale i kontroverznost dávné i nedávné historie, stejně jako na neméně kontroverzní současnost. Významnou součástí knihy jsou kapitoly, které se věnují působení Václava Bruny v našem dostihovém sportu. Do jeho historie se zapsal především jako majitel koně Peruána, trojnásobného vítěze Velké pardubické.


Václav Bruna popisuje a glosuje formou rozhovoru se spisovatelem a publicistou Petrem Feldsteinem svou životní pouť prostřednictvím různých zážitků, postřehů a zkušeností. Jak ze svého osobního a pracovního soukromí, tak i z obecnějších pohledů. Významnou součástí knihy jsou kapitoly, které se věnují působení Václava Bruny v našem dostihovém sportu. Do jeho historie se zapsal především jako majitel koně Peruána, trojnásobného vítěze Velké pardubické.

V sobotu 12. října 2019 bude před dostihovým centrem v Zámrsku (zde žil, trénoval a v roce 2017 uhynul kůň Peruán) odhalena Peruánova socha. Kniha Opilý koráb bude oficiálně pokřtěna na závodišti Pardubice v sobotu 12. a v neděli 13. října