Výstava tropických motýlů pokračuje

Výstava tropických motýlů pokračuje

Výstava tropických motýlů pokračuje

Užijte si jarní víkendy ve společnosti romantických motýlů

Stýská se vám v chladném počasí po jaru? Přijměte pozvání do tropického deštného pralesa, kde vám budou společnost dělat pestrobarevní motýli. Skleníkem Fata Morgana poletují stovky křehkých krasavců, kteří se líhnou ze svých kukel přímo před vašimi zraky. Výstavu si můžete prohlédnout i během květnových prodloužených víkendů denně včetně pondělků 1. a 8. května v  době od 9 do 18 hodin. Výstava potrvá až do 28. května.

„Těší mě, že i v letošním roce je o výstavu tropických motýlů veliký zájem ze strany veřejnosti. Během prvních třech týdnů ji vidělo již 28 tisíc návštěvníků,“ uvádí Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.
Po celou dobu trvání výstavy jsou kukly pravidelně doplňovány zásilkami z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou. V tomto týdnu přibyla na seznam vystavených druhů nová jména, která jsou letos na výstavě poprvé. „Jednou z novinek je například druh Prepona laertes – babočka s rozpětím křídel přes 8 centimetrů. Pochází ze Střední a velké části Jižní Ameriky.

Přes všechna jeho křídla se táhnou dva široké pruhy pokryté šupinkami, na kterých se láme světlo, takže se pruhy jeví jako modré. Jde o stejný jev jako u druhu Morpho peleides,“ přibližuje jednoho z nově vystavovaných druhů Eva Smržová, kurátorka výstavy.

Výstava v trojské botanické zahradě představuje více než 50 druhů motýlů, kteří se postupně líhnou z 6500 kukel dovezených
z motýlí farmy ve Velké Británii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více informací o veškerých akcích a novinkách najdete na www.botanicka.cz.