Výstava Tomáše Bambuška BYSTRÁ DYCHŤA v Galerii BUBEC v pražských Řeporyjích

Výstava Tomáše Bambuška BYSTRÁ DYCHŤA v Galerii BUBEC v pražských Řeporyjích

Výstava Tomáše Bambuška BYSTRÁ DYCHŤA v Galerii BUBEC v pražských Řeporyjích

Tomáš Bambušek zahájil Bystrou Dychťou výstavní činnost v Galerii BUBEC

Po loňské rekonstrukci Studia, kterou občanská společnost Bubec úspěšně realizovala 1. fázi revitalizačního projektu VIZE 10 000 m2 kreativity v pražských Řeporyjích, zahájila letošní výstavní činnost soubornou prezentací malíře, herce a režiséra Tomáše Bambuška. Výstava s názvem Bystrá Dychťa potrvá do 20. dubna.

Galerie BUBEC je samostatnou dramaturgickou skupinou Studia BUBEC vedle rezidenčních programů - Baby BUBCE a Zahrady BUBCE. Zároveň funguje jako komunikační prostor ve Studiu BUBEC.

Dolní žleb - foto Jan Dvořák 

Studio BUBEC je uměleckým prostorem v Praze-Řeporyjích, kde je umístěn depozitář, a ve kterém vznikají obří sochy Čestmíra Sušky. Tvoří zde umělci v samostatných ateliérech, zahraniční rezidenti se setkávají s domácími umělci i místní komunitou. Každoročně je zde organizován festival současného umění Art Safari formou víkendového open studios s výstavou vizuálního umění a doprovodným programem. Prostor bývalé skladové haly na ploše 1150 m2 byl po 15 let obýván umělci a v roce 2015 prošel celkovou rekonstrukcí v moderní ateliér.

Výstava Tomáše Bambuška dramaturgicky spadá do prezentace umělců tvořících v Bubci, vedle ní bude galerie představovat práce zahraničních rezidentů a speciální výstavní programy.

Tomáš Bambušek je režisér, herec a všestranně nadaný umělec. Z ateliéru, který sídlí na bubecké zahradě, čerpal inspiraci i pro svůj loňský cyklus pláten. Letos zde vystavuje výběr nejlepších krajin z letních i zimních plenérů, velkolepé mořské scenérie z italského natáčení, ale i výjevy z bezprostředního okolí Bubce.

O výstavě BYSTRÁ DYCHŤA v Galerii Bubec říká:

„Klidný výběr z olejáků (obejváků) nedávno vysmahlých. Na otázku Co je to prosim tě dychťa ty kluku ušatej?! odpovídám: Substantivum od slovesa dychtit. Samozřejmě ženského rodu, neb se do tohoto rodu rád potápím. A pokud maluju, mám pocit, že jsem ženou. Koně? Nééé, sázím jabloně. Hm, tak to je nejmíň. Jo a čurám ve stoje.“

 Na teplý Vltavě - foto Jan Dvořák

Galerie BUBEC se nachází na ústřední ploše v centru studia, mezi stálou expozicí soch a ateliéry, je ústředním vstupním komunikačním prostorem studia. Její hlavní ideou je OTEVŘENOST – zve nové návštěvníky do studia a prostor, který propojuje, zároveň inspiruje. Návštěvník se po vstupu do studia rovnou ocitne v prostředí, kde může spočinout, nebo z něj přejít do expozice soch, kanceláří, dílen atd.