Výstava The Tap Tap v muze / Příběh super kapely

Výstava The Tap Tap v muze / Příběh super kapely

Výstava The Tap Tap v muze / Příběh super kapely


Muzeum hlavního města Prahy
pořádá od 12. prosince 2018 do 23. března 2019
v domě U Zlatého prstenu výstavu
The Tap Tap v muzeu / Příběh super kapely
Muzeum hlavního města Prahy pořádá v domě U Zlatého prstenu výstavu The Tap Tap v muzeu / Příběh super kapely, která se pro veřejnost otevře 12. prosince 2018 a bude 
k vidění až do 23. března 2019. Netradičně pojatá výstava vypráví příběh kapely – bývalých studentů a žáků Jedličkova ústavu. Muzikanti a kapelník Šimon Ornest jsou ztvárněni jako sochy v nadživotní velikosti a mají připomínat hrdiny, kterými i v určitém slova smyslu jsou.
Výstava The Tap Tap v muzeu / Příběh super kapely nabízí jedinečný pohled na tuto hudební skupinu a její členy, bývalé studenty a žáky Jedličkova ústavu, kteří jsou díky svému neuvěřitelnému nasazení, píli, rozhodnutí za každou cenu se nevzdat skutečnými hrdiny, kteří zasluhují náš upřímný obdiv. A jako takové je představujeme. Zvětšené na piedestalu, avšak zároveň s nadsázkou a humorem, jaké jsou pro super hrdiny příznačné. Sochy v nadživotní velikosti kombinované s intimní výpovědí a studiem pramenů historie umožňují návštěvníkům přiblížit se k jednotlivým členům a příběhu celé kapely tak blízko, jak to ještě nebylo možné. Skupina The Tap Tap se za 20 let své existence proměnila ze zájmového kroužku studentů
s různými handicapy v úspěšné profesionální hudebníky, kteří toho dokázali tolik, o čem se většině „normálních“ kapel jen zdá. Vystupovali na místech jako jsou například Olympijské hry v Londýně, Moskva, Jeruzalém, Madrid, Rudolfinum, Státní opera, Národní divadlo, na festivalech Colours of Ostrava, Rock for People, Pohoda festival a za sebou mají další stovky odehraných koncertů, spolupráci s více než 60 významnými osobnostmi, řadu vydaných CD, desetitisíce fanoušků. Nejsou však jen hudební skupina, jedná se o světově unikátní fenomén práce s lidmi s postižením. Tap Tapové bojují za práva hendikepovaných a zároveň je svým pozitivním příkladem motivují k lepším výkonům a plnohodnotnému zapojení do společnosti. Jejich cíl je jednoduchý – změnit svět.

Muzeum hlavního města Prahy se již řadu let aktivně hlásí ke zpřístupňování svých výstav a programů návštěvníkům se speciálními potřebami. Za svou iniciativu získalo certifikát Přátelských míst. Dům U Zlatého prstenu se však jako jediná z budov muzea otevřených návštěvníkům může pochlubit svou kompletní bezbariérovostí. A právě v tomto objektu Muzea hlavního města Prahy je vyprávěn příběh jedné super kapely.
Záštitu nad výstavou převzala radní pro kulturu Hana Třeštíková.
Doprovodné programy pro školy
Program k výstavě pro je vytvořen pro  ZŠ, SŠ, gymnázia, odborná učiliště.
Žáci I. stupně základní školy se při prohlídce výstavy věnují zejména vlastnostem, které jsou důležité pro dosažené vytčeného cíle.
Žáci II. stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií se zaměřují na porovnání lidských vlastností potřebných k dosažení cíle se ctnostmi M. B. Brauna.
Středoškoláci se zaměřují na život konkrétních handicapovaných a na možnosti jejich důstojného uplatnění v dnešní společnosti, a to formou řízené diskuse na základě zážitků z výstavy.
Programy trvají dle potřeby 60-90 minut. Na všechny programy k výstavě je vstupné 50 Kč/žáka, pedagogický dozor zdarma.