Výstava grafik Boba Dylana: On the Road startuje již 7. června

Výstava grafik Boba Dylana: On the Road startuje již 7. června

Výstava grafik Boba Dylana: On the Road startuje již 7. června

Přesvědčit se o tom, že proslulý americký písničkář a čerstvý držitel Nobelovy ceny za literaturu Bob Dylan je také talentovaný malíř, jehož díla jsou k vidění v prestižníchgaleriích po celém světě, budou mít od 7. června do 31. srpna 2017 poprvé také jeho čeští fanoušci a návštěvníci Prahy díky výstavě Bob Dylan: On the Road s podtitulem Neznámá tvář známého umělce,  která se již brzy zabydlí v prostorách Křížové chodby Staroměstské radnice. Součástí expozice bude téměř 50 Dylanových grafických listůz let 2008 – 2014, kolekce jeho gramofonových desek a tematické fotografie Alana Pajera.
 

 
Bob Dylan se malování a kreslení věnuje od 60. let minulého století. Dominantním tématem jeho výtvarné tvorby jsou zážitky a postřehy z cest, které absolvoval během své dlouhé hudební kariéry. Výstava Bob Dylan: On theRoad na Staroměstské radnici představí téměř 50 číslovaných a signovaných grafických listů ze striktně limitované kolekce sestavené londýnskouHalcyonGallery a také soubor gramofonových desek, jako připomenutí hudební tvorby Boba Dylana, ikony světové hudební scény. Expozice zahrne také několik momentek fotografa Alana Pajera zachycujících Václava Havla a Boba Dylana během jeho koncertu v Praze začátkem listopadu 2005.
První uvedení výstavy Bob Dylan: On the Road s podtitulem Neznámá tvář známého umělce v České republice je výsledkem spolupráce pražské Galerie GOAP  s Halcyon Gallery London.