Výletování

Výletování

Výletování

Miluju výlety, ať už pěší nebo nějakým dopravním prostředkem. No, metro tedy úplně rád nemám, ale když mě panička na eskalátorech vezme do náruče, dá se to přežít...

Ze všeho nejraději mám výlety do přírody. Můžu tam totiž čůrat kde se mi zlíbí a panička, ani páníček mě netahají s takovým tím: "Maxi, tady ne, na domy čůrat nesmíš..." To jsem do dneška nepochopil. Vždyť běžně vídám cizí psy, co na domy čůrají, a nikdo jim to nezakazuje...

I

Hrozně rád běhám po lese. Nesmím se ale vzdálit od svých páníčků, protože prý existují lidé, co se jim říká myslivci a ti po volně pobíhajících psech střílí. Jsem rozumný; stačí vysvětlit, co se proč a jak má, a já se tím řídím. Tedy... obvykle.

Vodu mám rád jenom tehdy, když mě do ní nenutí. Panička už to pochopila, a tak mi na březích vodních toků či rybníků nechává volnost. Pravda, čas od času to skončí mým pádem do vody, dokážu se však na břeh vyhrabat sám. Kvůli jedné takové epizodce jsem od páníčka dostal přezdívku ŽBLUŇK. Tenkrát jsme šli za letního dne na procházku k rybníku, s tím, že panička se natáhla do trávy a páníček na mě měl dohlížet. Jestli dohlížel, to nevím, pamatuji se jen na to, jak najednou panička vylítla, běží k Tomášovi a křičí na něj: "Max je ve vodě, pomoz mu ven!" Než se páníček vzpamatoval, už jsem se téměř vyškrábal na břeh. Poslouchám, jak panička šílí: "Proč jsi ho nehlídal?" A páníček na to: "Když jsi viděla, že leze k rybníku, měla jsi na mě zavolat..." Panička: "Já měla zavřené oči, jen jsem zaslechla žbluňk, tak mě napadlo, že tam někdo z vás spadnul." Tahle věta páníčka rozesmála a já obdržel onu ponižující přesdívku.

Objevování je chlapská záležitost, to je jasná věc. Našli jsme půvabnou lesní studánku. A voda v ní byla pitná!

Tohle jezírko zase objevila panička. I když... No posuďte sami, jestli se dá objevit něco, co na vás svou krásou na dálku křičí. Jak jsem řekl; na objevování jsme tady prostě my, chlapi!

Ani jsem nevěděl, že existuje železitá voda. A už vůbec jsem netušil, jak úúúúžasně barví. Moje tlapky jsou toho jasným důkazem.

,,,